Strona główna Zdrowie i Uroda

Na czym polega odkwaszanie, na czym oczyszczanie organizmu?

439
1
Odkwaszanie organizmu za pomocą kąpieli w roztworze solnym

Czujesz stałe przemęczenie, brak Ci energii do codziennego życia, masz problemy z koncentracją, często chorujesz, a Twoja skóra i włosy nie są w dobrej kondycji? Mogą to być objawy zakwaszenia organizmu. Czym jest ono powodowane i jak temu zaradzić, dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu to inaczej zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej. Jest ono powodowane zbyt dużą ilością produktów o odczynie kwasowym, które trafiają do organizmu. W tym momencie nie radzi sobie on z neutralizacją kwasów, jest bardzo obciążony, co prowadzi właśnie do zakwaszenia. Na szczęście, można temu zaradzić i oczyścić organizm, by mógł odżyć i się zregenerować. Oprócz zmiany diety i stylu życia, kąpiele odkwaszające i oczyszczające to jedna z metod, które najskuteczniej pomagają w regeneracji i stabilizacji balansu kwasowo-zasadowego o czym przeczytasz na http://medicalsensus.pl/oferta/742/kapiel-aquapure-odkwaszanie-oczyszczanie/.

Jakie są przyczyny zakwaszenia organizmu?

Głównymi przyczynami zakwaszenia są stres, brak ruchu, zła dieta i stosowanie używek, odwodnienie oraz przyjmowanie niektórych leków. Przede wszystkim więc, wiąże się ono z nieprawidłowym i szybkim stylem życia, który jest bardzo powszechny w dzisiejszych czasach i bez dobrej organizacji dnia, trudno go uniknąć.

W przypadku diety, najbardziej zakwaszającymi produktami są duże ilości spożywanego mięsa i wędlin, słodycze, a także pieczywo, makarony, ryże, sery żółte i jajka. Wśród napojów głównie są to kawa, herbata (przede wszystkim czarna), napoje gazowane i alkohol. Nawet niektóre owoce i warzywa mogą wpływać na zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej. Są to między innymi fasola, żurawina, wiśnie i borówki.

Objawy zakwaszenia organizmu

Po czym poznać, że Twój organizm jest zakwaszony? Będzie on dawał konkretne oznaki. Jeśli więc zmagasz się z częstymi wzdęciami i zgagą, cały czas towarzyszą Ci zmęczenie, bóle głowy i problemy z koncentracją, a skóra i włosy są w złej kondycji, to możesz wziąć pod uwagę, to, że właśnie zakwaszenie jest przyczyną. Dodatkowo, objawia się ono bólami stawów i mięśni, nadmierną nerwowością i słabą odpornością na infekcje.

Jak oczyścić i odkwasić organizm?

Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim warto przeprowadzić podstawowe badania krwi. Jeżeli wyniki będą prawidłowe, a mimo tego skarżysz się na powyższe dolegliwości, możesz założyć, że ich przyczyną jest zakwaszenie organizmu.

Przyjrzyj się także swojej diecie. Jeśli jest ona bogata w składniki, które przyczyniają się do zaburzenia równowagi kwasowości w organizmie, musisz popracować nad jej zmianą i wyeliminowaniem z niej szkodliwych produktów oraz używek. Warto także zacząć spożywać produkty, które działają odkwaszająco. Są to przede wszystkim kasze: jaglana i gryczana, orzechy, oliwa z oliwek i niektóre warzywa oraz owoce typu: cukinia, szpinak, truskawki i banany.

Niekiedy sama zmiana diety i trybu życia już nie wystarczy. W momencie, gdy Twój organizm jest mocno zakwaszony, możesz zastosować odżywcze zabiegi kąpieli odkwaszających, które wspomagają intensywne wydalenie toksyn przez skórę. Rozpuszczona w wodzie specjalna mieszanka soli, tworzy roztwór zasadowy, dzięki któremu wszystkie szkodliwe substancje zaczynają opuszczać organizm. Warto z takiego zabiegu skorzystać w profesjonalnej placówce bądź sanatorium, gdzie pod opieką fizjoterapeuty, dokładnie oczyścisz swój organizm.

1 KOMENTARZ

  1. Sądzę że pewnie niewiele osób zwraca uwagę na takie kwestie jak zakwaszanie organizmu, a przecież może to nieść ze sobą naprawdę nieprzyjemne konsekwencje. Lepiej jednak temu zaradzić, a kąpiele brzmią ciekawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here