Strona główna Rozrywka

Wycieczki szkolne dla licealistów – jakie atrakcje dla młodzieży?

354
0
wycieczki szkolne dla licealistów

Wycieczki szkolne na lata pozostają we wspomnieniach, wracamy do nich ze śmiechem i nutą nostalgii. Jak zorganizować szkolny wyjazd licealistom, aby stał się niezapomnianą atrakcją i przygodą?

Gdzie zabrać licealistów na wycieczkę szkolną?

Szeroka oferta biur podróży, firm zajmujących się organizacją wycieczek szkolnych pęka w szwach od miejsc, w których licealiści mogą spędzić wspólnie kilka dni. Kiedy wiosna za oknami nie jest łatwo skupić się na żmudnej nauce, a wypad poza szkolne mury wnosi powiew wakacji.

wycieczki szkolne rowerowe

Ilu nauczycieli i uczniów tyle koncepcji. Dobrze jeżeli pomysł na szkolną wycieczkę to wspólny wybór uczniów i nauczyciela, chodzi przecież o to, aby wszyscy dobrze się bawili. Niektórzy podążają szlakiem utartych schematów i wybierają krakowską starówkę w połączeniu z ze zwiedzaniem kopalni soli w Wieliczce, inni poszukują nietuzinkowych alternatyw.

Wyjazd klasowy nie musi się zamykać w standardowym „pojechać, zobaczyć i wrócić”, to okazja do wspólnej zabawy pełnej wysiłku, emocji i rywalizacji. Wycieczki szkolne i atrakcje dla licealistów to np: paintball (www.bcamp.pl), który pozwoli zintegrować grupę według zaplanowanych scenariuszy gry. Aktywność i spora dawka adrenaliny rozładują szkolny stres.

Niebanalne pomysły na wycieczkę szkolną

Zwiedzanie miejsc wpisanych w zbiór „zabytkowe” to najczęstszy punkt na mapie wycieczek szkolnych, czasem jednak warto pokusić się o odrobinę szaleństwa.

Rowerowy wypad górskim szlakami to nie lada wyzwanie dla licealistów. Kilka dni na trasach o zróżnicowanych stopniach trudności dostarczy ogromnych emocji, dobrze dopasować we wspólnym gronie rowerowy szlak do kondycji wszystkich uczestników wypadu.

W ramach jednodniowej wycieczki można pomyśleć o marszu na orientację w lesie, mając do dyspozycji kilka dni warto pokusić się o np. trzydniowy surwiwal. Pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów młodzież ma szansę poznać podstawowe zasady sztuki przetrwania.

Dobrze również zaplanować wersję dla licealistów żądnych wiedzy. Jeden dzień w Centrum Nauki Kopernika w Warszawie da możliwość zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi podczas samodzielne przeprowadzanych doświadczeń, uczestnictwa w pokazach i warsztatach naukowych.

Które miejsca to obowiązkowy punkt programu wycieczek szkolnych?

Są miejsca, których nie może nigdy zabraknąć na liście wycieczek szkolnych. Punktem obowiązkowym dla licealistów jest zwiedzanie obozu zagłady w Oświęcimiu, gdzie młodzież dotknie historii miejsca, które stało się symbolem Holocaustu.

Wielu byłych licealistów z uśmiechem wspomina wycieczki szkolne w najwyższe polskie góry. Tatry to wyjątkowe miejsce w na szlaku szkolnych eskapad. Wspinaczka górska dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń, zapierające dech w piersiach widoki na długo zapadają w pamięć. Rozbudowane zaplecze turystyczne, baza noclegowa i gastronomiczna stwarzają możliwość zorganizowania wycieczki dostosowanej do oczekiwań młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here