Strona główna Edukacja

5 pomysłów na atrakcje na wycieczki szkolne dla licealistów

1352
2
Chłopak czekający ba pociąg.

Wycieczki szkolne to coś, za czym przepada każdy uczeń, niezależnie od szkoły czy klasy. Oczywiście wybór kierunków takich wypraw będzie uzależniony od wielu czynników, choćby kadry nauczycielskiej czy wieku dzieci. Jaką wycieczkę szkolną można zaproponować licealistom?

Na jaką wycieczkę szkolną zabrać licealistów?

Wycieczki wpisały się w pewien szkolny standard. Oznacza to, że w praktycznie każdej placówce edukacyjnej i w każdej klasie niezależnie od poziomu nauczania są organizowane tego typu wyjazdy. Mogą być one najróżniejsze i często wybór ten podyktowany jest finansami, wiekiem uczniów, sponsoringiem, ciekawymi atrakcjami w okolicy czy profilem nauczania. Nierzadko wycieczki takie służą bowiem nie tyle samej rozrywce, ile edukacji.

Aktywne atrakcje dla licealistów na wycieczce szkolnej

Jednym z często wybieranych rozwiązań na wycieczki szkolne, są atrakcje związane zwłaszcza z aktywnością fizyczną. Nic więc dziwnego, że często jeździ się choćby w góry, na piesze wędrówki i poznawanie okolic. Licealistom mogą się też spodobać takie rozrywki jak park linowy, paintball, ściany wspinaczkowe czy wycieczki rowerowe. Wszystko to może przynieść wiele ciekawych doświadczeń.

Ciekawe atrakcje edukacyjne na wycieczkę szkolną

Oprócz aktywnego sposobu spędzania czasu, który zazwyczaj powiązany jest z uprawieniem sportu, wiele wycieczek szkolnych skupia się także na poszerzaniu wiedzy w przyjemny i ciekawy sposób. Licealistów zabiera się więc do miejscowości i ich okolic o historycznym znaczeniu – muzea, centra nauki, skanseny to tylko kilka przykładów. W tym wieku często zabiera się też młodzież do ważnych urzędów i miejsc, aby mogli od podstaw poznać sposób ich działania i być może zdecydować się na podobny zawód w przyszłości.

Wycieczki szkolne dla licealistów w góry i nad morze

Oba kierunki, zarówno północ, jak i południe Polski mają nam wiele do zaoferowania, zarówno jeżeli chodzi o aktywne spędzanie czasu, jak i edukację czy wypoczynek. Wycieczki szkolne, zwłaszcza w przypadku licealistów powinny być w miarę urozmaicone, żeby młodzież zbytnio się nie nudziła. Obok prostych rozrywek skupiających się na rozluźnieniu, można połączyć je z wiedzą i ciekawostkami naukowymi i historycznymi. Odrobina odpoczynku, np. leżenia na plaży też nie powinno się unikać, a gdy zregeneruje się siły, można odwiedzić kolejne ważne punkty na liście.

Wyjazd za granicę jako wycieczka dla licealistów

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wybór wycieczek zagranicznych. Zazwyczaj są one planowane z dużym wyprzedzeniem i z założenia trwają co najmniej kilka dni. Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy – jakikolwiek kierunek by się nie wybrało, ma to wiele zalet. Po pierwsze uczniowie mogą odwiedzić dany kraj i zobaczyć jak się żyje w innym miejscu, po drugie podszkolić się językowo, a po trzecie zobaczyć wiele ciekawych miejsc, które zachwycają swoim wyglądem i jednocześnie mają ogromne znacznie np. dla nauki i historii.

2 KOMENTARZE

  1. Wydaje mi się, że licealiści to ludzie, którym cel wycieczki kompletnie (brzydko mówiąc) wisi. Dla nich ważne są psoty, picie alkoholu w ukryciu i palenie papierosów, a nie wspinaczki czy muzea. Może jedynie wyjazd za granicę byłby dla nich atrakcyjny, bo takie kręcenie się po Polsce sensu nie ma, szkoda pieniędzy ich rodziców i nerwów nauczycieli – takie jest moje zdanie.

  2. W moim liceum to żadnych wycieczek nie było, a szkoda bo mysle ze pomoglyby zintegrować klasę, a tak to wszyscy byli dla siebie obcy. Wycieczki za granicę to super pomysl na połączenie nauki języka z przyjemnością, powinno ich byc iwecej 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here