Strona główna Edukacja

10 pomysłów na atrakcje na wycieczki szkolne dla licealistów

690
2
Planowanie wycieczki na mapie

Licealiści to grupa wiekowa, która według wielu osób jest na tyle dojrzała, że można z nimi jeździć praktycznie wszędzie. Z drugiej strony każdy uczeń jest inny i z pewnością niemałym problemem jest zorganizowanie wycieczki, która spodoba się każdemu. Oto lista proponowanych pomysłów, które mogą się sprawdzić w różnych przypadkach.

1. Śladami górskich tras

Jeżeli chodzi o aktywne wycieczki dla licealistów możliwości mamy nieskończenie wiele, a prostym przykładem są choćby nasze własne Polskie góry. Południe kraju oferuje nam ogrom możliwości, a takie miejscowości jak Zakopane, Szczyrk, Karpacz, Szczawnica, Ustroń dają wiele możliwości, nie tylko jeżeli chodzi o chodzenie po trasach turystycznych, ale i zwiedzanie.

2. Popularne miejscowości turystyczne o charakterze historycznym

Historia jest ważna dla każdego pokolenia, a wycieczki szkolne bardzo często mają charakter edukacyjny. Zwiedza się daną miejscowość, by dowiedzieć się o niej coś więcej. Przykładem może być często wybierany Kraków, Warszawa, Wrocław czy Poznań. Odwiedza się znane zabytki i poznaje historię regionu, przy okazji nierzadko mając też nieco czasu dla siebie.

3. Wycieczka na Kaszuby

Można też wybrać się na Kaszuby, gdzie nie tylko zwiedzimy najciekawsze lokalne atrakcje, ale możemy zobaczyć prawdziwe ruchome wydmy, a także odbyć rejs statkiem. Z innych ciekawych atrakcji czekać może licealistów odwiedzenie skansenu, zwiedzanie muzeum, spacery po górach czy brzegiem morza.

4. Puszcza Białowieska

Kolejne miejsce, do którego powinien trafić każdy, nie tylko jeżeli chodzi o edukację przyrodniczą. Takie klimaty mogą się naprawdę spodobać, a oprócz zwiedzenia rezerwatu żubrów na młodzież czekać będzie także muzeum przyrodnicze, czy przejście szlakiem dębów królewskich.

5. Wycieczka w Tatry i nieco wodnej rozrywki

O górach było już wspomniane, ale warto zawęzić nieco ten temat, podając przykład Tatr, gdzie znajduje się Aquapark Tatrlandia i dodatkowo można zwiedzić okolice Zakopanego, Częstochowy, Krakowa itd. To zdecydowanie bardziej rozbudowana propozycja.

6. Centrum nauki

Na naukę i pobudzanie swojej ciekawości nigdy nie jest za późno, a w Polsce zdecydowanie nie brakuje centrów nauki, które mogłyby zainteresować. Przykładem jest choćby Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Centrum Nauki Experyment w Gdyni czy Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Oczywiście jest tego zdecydowanie więcej, warto więc zainteresować się tematem.

7. Wycieczka do Pragi

Młodzież bardzo lubi wyjazdy zagraniczne, ciekawym pomysłem może być więc odwiedzenie naszego najbliższego sąsiada i wyjazd do Pragi, gdzie z pewnością ciekawych miejsc do zwiedzania nie zabraknie. Od historycznych zabytkowych punktów, aż po te bardziej rozrywkowe, z czasem dla siebie i oglądanie pięknych widoków.

8. Nadmorskie miejscowości

Każdy lubi wyjechać nad morze, z młodzież w szczególności i choć z pewnością znajdzie się czas na opalanie na plaży i zaliczy się przy okazji wiele atrakcji i edukacyjnych wycieczek. Najpopularniejsze kierunki: Trójmiasto, czyli Sopot, Gdynia i Gdańsk, gdzie miejsc do zwiedzania nie brakuje, do tego można doliczyć Hel czy Łebę.

9. Włochy, Grecja

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Z pewnością będzie to wycieczka do Włoch lub do Grecji. Te dwa kraje cieszą się ogromną popularnością wśród turystów i oferują nie tylko ogrom wiedzy historycznej, dzięki wspaniałym zabytkom, ale i wspaniałe widoki. Podobnych możliwości wycieczek zagranicznych jest oczywiście znacznie więcej.

10. Planetarium

Zafascynowanie kosmosem rośnie z roku na rok, dlaczego więc nie pobudzić młodzieży wycieczką do Planetarium? Można poszukać takiego w swojej okolicy lub uwzględnić tę konkretną atrakcję w planie innej wycieczki. W Polsce mamy takich miejsc aż 30 między innymi w Chorzowie, Gdyni, Łodzi, Toruniu, Olsztynie, Warszawie, Kielcach czy Szczecinie. Każda z tych miejscowości z pewnością będzie miała jeszcze wiele do zaoferowania.

2 KOMENTARZE

  1. Według mnie dobry pomysł na wycieczkę to góry, na przykład obóz wędrowny. Byłam na takim obozie w klasie maturalnej. Co tam się działo! Wspaniałe wspomnienia i dużo śmiechu, który do dzisiaj mam w zanadrzu:)

  2. Ja pamiętam, jak chodziłam do liceum, to mój wychowawca zapraszał nas na Planetarium do Parku Śląskiego. Zdziwiłam się faktem, jak on zaczął wykładać, ponieważ uczy Biologi 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here