Strona główna Dom i Rodzina

Sklep dziecięcy online to tańsze zabawki i oszczędność czasu!

349
3
małe dziecko zabawka

Znowu, jak co roku, zaskoczył cię Dzień Dziecka? Boże Narodzenie zaatakowało znienacka? A może urodziny twojej pociechy zbliżają się z zatrważającą prędkością? I jak zwykle gnasz teraz na złamanie karku do sklepu i obijasz się od półki do półki, gorączkowo przekopując sterty zabawek w rozpaczliwym poszukiwaniu czegoś, co nada się na prezent. Dość! Trzeba z tym skończyć! Nigdy więcej tej nerwowej bieganiny po sklepach! Ba, ale jak się od tego uwolnić? Na pewno ucieszy cię wiadomość, że jest na to sposób.

Jak znaleźć prezent dla dziecka?

Mamy dwudziesty pierwszy wiek, a to niesie ze sobą wiele udogodnień, także dla zagonionych rodziców. Nie musisz już biegać po sklepie jak szaleniec. Więcej – wcale nie musisz ruszać się z domu. Wystarczy tylko włączyć komputer i skorzystać z dobrodziejstw internetu. Możesz na tym tylko skorzystać.

I nie chodzi tu tylko o zaoszczędzony czas i to, że nie zmęczysz się, przemierzając sklep wzdłuż i wszerz. Plusów takiego rozwiązania jest więcej. Prawda jest taka, że sklep dziecięcy z zabawkami online daje większy wybór i często lepszą cenę (http://www.urwis.pl/), niż proponują zwykłe handlowe placówki. Brzmi zachęcająco? No pewnie, że tak.

Czy muszę jeszcze raz powtarzać zalety kupowania w sieci? Nie muszę. Ale zrobię to, bo dobrze będzie wziąć sprawę pod lupę i ci ją lepiej naświetlić, byś wiedział, dlaczego to lepsza opcja.

dziewczynka ogląda wystawę sklepu z zabawkami

1. Oszczędzasz czas

Spójrz na to tak: żeby kupić dziecku zabawkę w sposób tradycyjny, musisz na sam początek w ogóle zwlec się z fotela (to czasem jest najtrudniejsze). Potem ubrać się do wyjścia. Następnie dotrzeć do sklepu, który może być przecież całkiem daleko (zwłaszcza jeśli mieszkasz na obrzeżach miasta, bo większe sklepy jakoś zwykle są usytuowane w centrum).

Potem czeka cię długie spacerowanie po sklepie. Od półki do półki, od regału do regału, z jednego działu do drugiego. O, fajny pluszak! Ale zaraz, czy ze cztery działy temu nie widziałem podobnego w lepszej cenie? Z powrotem! A nie, ten tutaj nie jest jednak taki fajny. Wracam w tamto miejsce! I tak przez godzinę czy dwie – nieraz w ramach polowanie na odpowiedni prezent można sobie zetrzeć podeszwy.

A kiedy w końcu – w końcu! – znajdziesz to, czego szukasz (bo załóżmy, że tym razem akurat szczęście się do ciebie uśmiechnie) – będziesz miał jeszcze przed sobą ukoronowanie wszystkich sklepowych atrakcji, czyli oczekiwanie w kolejce do kasy. Kolejce, która będzie się zdawała mieć długość Wielkiego Muru Chińskiego i przesuwać z prędkością, przy której ślimak wydaje się Robertem Kubicą w szczycie formy.

A gdy wyczerpany i pozbawiony wszelkiej życiowej energii władujesz zakupy do samochodu i zasiądziesz wreszcie za kółkiem, dobije cię świadomość, że musisz jeszcze teraz zajechać jakoś do domu.

W porównaniu z tą niezbyt zachęcającą wizją kupowanie w sklepie online jest wręcz przyjemnością. Znajdujesz prezent nie ruszając się sprzed monitora, klikasz i gotowe. Nie musisz się nawet nigdzie fatygować, bo zabawkę przywiozą ci do domu. Gratulacje, właśnie zaoszczędziłeś pół dnia!

2. Wybierasz na spokojnie

Jest jeszcze jeden aspekt związany z czasem – nie czujesz jego oddechu na plecach, gdy korzystasz z usług sklepów online. Nie dotyczą cię teraz problemy typu „Muszę się szybciutko na coś zdecydować, bo chodzę po sklepie już trzy godziny, a zaraz zamykają”.

Wręcz przeciwnie – możesz przeglądać sklepową ofertę na spokojnie, w dowolnej chwili. Masz dużo czasu do namysłu i w każdym momencie możesz zrobić sobie przerwę na kawę. Właśnie tak się powinno kupować – bez tego całego stresu, który nie raz sprawia, że w desperacji wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze na coś, czego tak normalnie za darmo byś nie wziął.

3. Masz szerszy wybór

Obszedłeś cały sklep dookoła czternaście razy i nie znalazłeś dla swojego dziecka żadnego fajnego prezentu? Zdarza się, nie ma co ukrywać. Zaczynasz panikować? A co, jeśli w całym znanym nauce wszechświecie nie istnieje zabawka odpowiednia na prezent dla twojego dziecka?!

Spokojnie. Weź głęboki oddech. To, że nie widzisz nic interesującego na sklepowych półkach, to jeszcze nie koniec świata. Dlaczego? A dlatego, że to, co tu możesz zobaczyć, to nie jest cały asortyment sklepu. Jeśli towaru jest dużo, nie da rady porozmieszczać całego w zasięgu wzroku klientów. A gdzie można obejrzeć resztę? Ano właśnie w sieci.

W sklepach online możesz więc znaleźć dużo więcej rzeczy, a to znacznie zwiększa szanse znalezienia tego wymarzonego prezentu dla twojej pociechy. Siądź więc przy komputerze i na spokojnie przeglądaj ofertę. Teraz już właściwie jedyne ryzyko jest takie, że wybór okaże się zbyt szeroki i nie będziesz wiedział, na co się zdecydować.

dziecko bawi się na plaży

4. Zapłacisz mniej

Zasadniczo kupując online prawdopodobnie wydasz mniej pieniędzy niż w przypadku tradycyjnych zakupów. Owszem, za przesyłkę trzeba będzie najprawdopodobniej odrobinę dopłacić, ale nieraz zdarza się, że w sprzedaży internetowej proponowane ceny są korzystniejsze.

Trzeba też wspomnieć od tym, że w sieci twoje zakupy nie wymkną się spod kontroli, jak to nieraz bywa, gdy przychodzisz po coś do sklepu, w międzyczasie ładujesz do wózka pięćdziesiąt innych rzeczy i dopiero przy kasie dociera do ciebie, ile to wszystko cię będzie kosztować. Robiąc zakupy online na bieżąco masz dostęp do łącznej sumy do zapłaty. Istnieje więc mocny bodziec, który w odpowiedniej chwili powstrzyma cię przed przepuszczeniem całej wypłaty.

O czym trzeba pamiętać?

Te wszystkie udogodnienia, płynące z kupowania przez internet, nie mogą jednak przesłonić ci ważnej prawdy – i tak nie powinieneś odkładać zakupów na ostatnią chwilę. Bo choć samo kupno jest błyskawiczne – ot, klikasz i gotowe – to na dostawę trzeba trochę poczekać. Zwykle niedługo, ale pamiętaj o tym, żeby mieć trochę czasu w zapasie.

I jak? Czy przekonałeś się już, by robić zakupy przez internet? Czy wizja poszukiwania najlepszego prezentu dla dziecka przestała cię teraz przerażać? Mam taką nadzieję. I jeśli właśnie, zachęcony tym artykułem, zabierasz się do poszukiwań zabawek na podarunek, pozostaje mi tylko życzyć ci udanych łowów.

test test

3 KOMENTARZE

  1. Zakupy to przyjemność, on-line jeszcze większa. Bez stania w korkach i przepychania się do obsługi sklepu po poradę, oglądamy i kupujemy w sieci.

  2. Uwielbiam zakupy przez Internet! Tak jest taniej i wygodniej! Mój chrześniak ma niebawem urodziny, więc na pewno zamówię mu coś online. Może właśnie skorzystam z tych sklepów, nie znam wszystkich.

  3. Ja nie kupuję w inny sposób zabawek. Dlaczego? Tylko tak mogę sprawdzić ceny. Widzieliście różnice? Niektóre sklepy sporo sobie liczą za taką samą zabawkę. Nie lubię przepłacać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here