Strona główna Dom i Rodzina

Samochody zabawkowe, samochodziki, autka, resoraki… Typy samochodzików oraz co ciekawego w ofercie sklepów?

1943
1
Autka resoraki

Każdy z nasz bawił się jako dziecko różnego rodzaju samochodzikami i śmiało można stwierdzić, że to świetna zabawa. Dzieci uwielbiają zabawkowe samochody, dlatego warto podarować coś takiego każdemu maluchowi. Jakie typy samochodzików znajdziemy w sklepach? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Resoraki

To absolutny klasyk wśród zabawkowych samochodów. Resoraki to świetna zabawka, można odgrywać nimi sceny szalonych pościgów, ich trasa może biec wzdłuż każdej płaszczyzny, jaką napotkamy, dzięki czemu całe mieszkanie zmienia się w niesamowity tor przeszkód. To zabawki przede wszystkim bardzo trwałe i odporne na zniszczenia. Mimo częstych zderzeń z twardą podłogą nadają się do zabawy. Niektóre wyposażone są w napęd na tylne koła, często są też wiernymi replikami prawdziwych modeli samochodów. Resoraki to bardzo proste i drobne zabawki, które potrafią rozbudzić dziecięcą fantazję i zapewnić dobrą zabawę przez wiele godzin. W sklepach z zabawkami znajdziemy na dodatek ciekawe akcesoria do zabawy resorakami, takie jak choćby specjalne tory, które nasz mały urwis może składać i przebudowywać według własnych pomysłów, ciekawe modele możecie znaleźć tutaj urwis.pl/pojazdy/samochody.

Zabawkowe koparki, straże pożarne i śmieciarki

Każde dziecko lubi udawać, że coś się dzieje na prawdę. Maluchy w swoich zabawach często naśladują dorosłych, odgrywają sceny z prawdziwego życia, wyobrażają sobie, że to, czym się bawią jest prawdziwe i dotyczy to samochodów, plastikowych naczyń, sztucznych owoców itd. Dając zatem naszemu dziecku miniaturową koparkę, wóz policyjny, śmieciarkę, wóz transmisyjny czy tira z naczepą, a nawet tramwaj dajemy mu coś, co pozwoli jeszcze bardziej stopić ze sobą świat zabaw i rzeczywistość. Jest to także świetny pretekst dla rodziców, aby porozmawiać z dzieckiem na temat różnych zawodów, opowiedzieć mu o tym, jak są ważne i pożyteczne, a może przy tym wzbudzić w nim nową pasję?

Zabawkowe autka ciężarówki

Samochody z bajek oraz autka typu “transformers”

Każdy rodzic wie, że dzieci marzą o rzeczach w jakikolwiek sposób związanych z ich ulubionymi bajkami oraz postaciami z tych bajek, starsze dzieci zaś fascynują się również filmami, takimi jak chociażby „Gwiezdne wojny”. Producenci zabawek odpowiadają na te potrzeby oddając w nasze ręce miniatury samochodów z aktualnie najpopularniejszych produkcji kinowych oraz telewizyjnych. Bardzo dużą popularnością, zwłaszcza wśród chłopców cieszą się samochody, które można za pomocą kilku ruchów zmienić w coś innego, np. robota lub ciekawy pojazd kosmiczny. Mamy tutaj również zabawki, które pełnią podwójną rolę, np. autostatki, które jednocześnie są wspaniałymi resorakami i statkami kosmicznymi pochodzącymi wprost ze świata „Gwiezdnych wojen”.

Choć wiele osób uważa, że autka, to typowo chłopięce zabawki, to my jesteśmy przekonani o tym, że nie jedna dziewczynka miałaby równie szeroki uśmiech na twarzy widząc miniaturę prawdziwego Cadillaca, czy nawet koparki. To zabawki uniwersalne i sprawią bardzo dużo radości każdemu dziecku.

1 KOMENTARZ

  1. Aj! Autka! Kto się nimi nie bawił? Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, więc popularności nie tracą ani na chwilę! A teraz niektóre modele samochodów są tak realistyczne, że szczęka opada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here