Strona główna Dom i Rodzina

Profile LED w Twoim domu – kiedy potrzebne? Do jakich aranżacji?

337
1
profile led i zaślepki

Coraz więcej osób stawia już tylko i wyłącznie na ekologiczne żarówki LED. Doceniamy walory takiego oświetlenia i wybieramy więcej jego rozwiązań. Jednym z nich są taśmy LED. Okazuje się jednak, że warto dokupić do nich profile. Czym są? Dlaczego są potrzebne? O tym w poniższym artykule.

Czym są profile LED?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie o to, czym właściwie są profile LED. Można powiedzieć, że są to obudowy na taśmy LED. Te, które znajdziemy w ofercie sklepu Ledovo na stronie ledovo.pl/items/131-profile-led są wykonane z najwyższej próby aluminium. Dzięki temu są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale także prezentują się bardzo estetycznie.

Do czego służą profile LED?

Profile LED stanowią doskonałe uzupełnienie do taśm i listew LED. Zanim się je kupi, warto pomyśleć o profilach. Dlaczego? Przede wszystkim przez to, że są przeznaczone do mocowania w nich taśm LED. To właśnie one pozwalają ukierunkować strumień światła.

Jakie są zalety stosowania profili LED?

Jak już wspomniano – w profilach mocuje się taśmy LED. To znacznie bardziej funkcjonalne rozwiązanie, niż naklejanie ich bezpośrednio na materiał. Gdy umieścimy je w profilu możemy nie tylko ukierunkować światło. Przede wszystkim chronimy tym taśmy LED przed zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu wydłużamy ich działanie.

Kolejną zaletą profili LED jest fakt, że są one łatwe, wygodne i szybkie w montażu. Ponadto sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Warto także wspomnieć, że wydajnie odprowadzają ciepło emitowane przez taśmę. Dzięki temu może ona działać bezawaryjnie przez długi czas.

Gdzie można zamontować profile LED?

Jak już wspomniano, profile LED można stosować w każdym pomieszczeniu. Można je montować w różnych kombinacjach nie tylko w domach, ale i w biurach, sklepach itp. Tak wewnątrz, jak i na zewnątrz. Co więcej, mogą być stosowane zarówno jako element oświetleniowy wnętrza, jak i znaleźć zastosowanie w meblarstwie. Za pomocą profili LED można stworzyć rewelacyjne efekty świetlne. Można podświetlić nimi zarówno obiekty, jak i elementy wnętrza. Świetnie sprawdzi się do zaakcentowania zawartości gablot, ale także do luster, okien, szafek, okien, czy blatów.

Jakie profile LED kupić?

W sklepie Ledovo mamy do wyboru bogaty asortyment profili LED. Znajdziemy nawierzchniowe, kątowe i wpuszczane w frez. Te ostatnie sprawdzą się doskonale w przypadku montażu w płytach kartonowo-gipsowych , meblach, ekspozytorach reklamowych i w wielu, wielu innych. Wyróżniają się parametrami i kształtami. Do każdego profilu LED można dokupić komplet zaślepek w tym samym kolorze i o właściwym kształcie. W sprzedaży są także specjalistyczne profile wodoodporne, wodoszczelne i progowe. Profile mocować można za pomocą taśmy samoprzylepnej lub wkrętów.

Do jakich aranżacji pasują profile LED?

Właściwie można rzec, że profile LED pasują do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Sprawdzą się tak samo w nowoczesnym, jak i w klasycznym wystroju. Mogą bowiem podświetlać szafki, blaty, okna. Tylko od nas zależy, jak wykorzystamy ich możliwości.

1 KOMENTARZ

  1. O ledach wiele się mówiło, ale same oświetlenie to nie wszystko, bo trzeba je jakoś umocować i ukierunkować właśnie, więc informacje o profilach są tu jak najbardziej na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here