Strona główna Dom i Rodzina

Podstawki kamienne to elegancja, ale też praktyczność

1154
1
Podstawki kamienne kolaż

Kamień dekoracyjny znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie, wykorzystuje się go też podczas aranżacji eleganckich wnętrz. Popularne stały się więc podstawki z kamienia pod figurki, głośniki czy przyciski do papieru. Przeczytaj, dlaczego warto zainteresować się kamiennymi dodatkami.

Podstawki kamienne – co dzięki nim zyska wnętrze?

Jak się okazuje, podstawki kamienne są chętnie wykorzystywane nie tylko przez kolekcjonerów, którzy chcą wyeksponować dzieła mistrzów rzeźbiarstwa. Obecnie każdy kto chce nadać wnętrzu odrobiny luksusu powinien zainteresować się granitem lub marmurem, które dawniej stanowiły synonim luksusu i przynależności społecznej. Podstawki kamienne dają gwarancję stabilności figurkom, statuetkom i poskładanym modelom, a jeśli spojrzysz na https://artigiano.pl/16-podstawki-pod-figurki-statuetki, przekonasz się, że to wyroby piękne i niezwykle praktyczne. Bo czyż nie chodzi o to, by wartościowa nagroda lub ważna pamiątka została wyeksponowana przez odpowiedni postument? I nieprawdą jest twierdzenie, że kamień tworzy wrażenie chłodu – on tylko podkreśla estetykę i styl wnętrza.

Kiedy sprawdzą się podstawki kamienne?

Podstawki kamienne znajdą szerokie zastosowanie. Mogą być użyte jako wzmacniacze głośności i postawione pod kolumnami wieży stereo. Jeśli mają być wykorzystane w takim celu, warto zdecydować się na granit, który jako „gęsta skała” wyeliminuje drgania wpływające na czystość dźwięku. Podstawki kamienne na pewno sprawdzą się jako postument dla wielu rzeźb – od klasycznych popiersi starożytnych myślicieli, atletów i wodzów po nowoczesne figurki jak i te przywiezione z egzotycznych krajów. Również samodzielnie poskładane modele samolotów, statków czy dawnych pojazdów doskonale zaprezentują się na kamiennym piedestale. Nie można naturalnie zapomnieć o pucharach, które również muszą zostać uwidocznione, a co za tym idzie stać na odpowiedniej podstawce.

Podstawki pod statuetki i figurki

Piękno i praktyczność podstawek kamiennych

Podstawki kamienne nie dość, że wyglądają niesamowicie luksusowo, to jeszcze są niezwykle praktyczne. O ile zwykło się mówić, że ciężkie przedmioty nie są funkcjonalne, tak w przypadku podstawek kamiennych waga działa tylko na ich korzyść. Łatwo do nich przykręcić wybrane przedmioty, a to znacznie poprawia ich stabilność – trudniej na pewno strącić figurkę czy puchar, kiedy stoi na solidnym piedestale. Podstawki kamienne można także ze sobą łączyć chociażby poprzez umieszczanie ich jedna na drugiej, od największej do najmniejszej. Powstaje wtedy ciekawa kombinacja, która już sama w sobie może stanowić niezwykłą dekorację. Do tego należy jeszcze dodać różnorodność kształtów i kolorów. Wielu producentów wykonuje podstawki na zamówienie dopasowując barwę, kształt i wielkość kamienia do stylistyki przedmiotu, który ma być wyeksponowany.

Inne zastosowanie podstawek z kamienia

Oczywiście w pierwszej kolejności podstawkami kamiennymi zainteresują się kolekcjonerzy, właściciele galerii i domów aukcyjnych. W codziennym użytkowaniu warto jednak wykorzystać je jako, stojaki na świece, przyciski do papieru, podstawki pod oprawione fotografie. Takie zastosowanie tych kamiennych dekoracji sprawi, że wnętrze nabierze zupełnie innego klimatu, stanie się bardziej stonowane, harmonijne i po prostu eleganckie.

1 KOMENTARZ

  1. Podstawki z kamienia ładnie wyglądają, rzeczywiście są eleganckie i praktyczne, ale też swoje kosztują. No i trzeba umieć je ładnie wkomponować w aranżację 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here