Strona główna Rozrywka

Najpiękniejsze miasta w Polsce

452
3
Pomnik Kopernika w Toruniu

Polska, wbrew pozorom potrafi być pięknym miejscem i to samo dotyczy wielu polskich miast, które są w stanie zauroczyć niejedną osobę, a które nie bez powodu bardzo często są odwiedzane przez rzesze turystów. List rankingowych można znaleźć wiele, a tu podaję kilka miast, które moim zdaniem zdecydowanie powinno się odwiedzić.

Kraków

Nie ma chyba nikogo, kto by nie odwiedził Krakowa choćby raz w życiu. To jedno w podstawowych miejsc wycieczek szkolnych i nie tylko. Piękno zabytków, licznych sklepów i kramów, jak również zdecydowanie miasto posiadające w swojej ofercie szeroki zakres różnych rozrywek. Można tam również podziwiać piękno przyrody, a wokół miasta znajduje się również wiele mniejszych miejscowości, które są warte odwiedzenia i podziwiania.

Widok na Wawel

Zamość

Jest to miejscowość warta odwiedzenia, będąca ośrodkiem kulturalnym, edukacyjnym oraz turystycznym. Posiada wyjątkową zabudowę, zwaną „perłą renesansu”, dodatkowo Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamość to liczne piękne zabytki, trasy turystyczne, jak również imprezy kulturalne, które przyciągają licznych turystów zachęcając ich do lepszego poznania tego miejsca.

Wrocław

Wrocław to kolejne miasto, które jest doceniane przez turystów i od lat utrzymuje się na wysokiej pozycji pod względem atrakcyjności. Z pewnością miasto to może pochwalić się wyjątkową urodą architektoniczną, wspaniałymi zabytkami oraz niezwykłą atmosferą. Kolorowe kamienice, wspaniały wrocławski rynek, historia, która wygląda z każdej uliczki, liczne restauracje, puby i sklepiki, które są w stanie zauroczyć każdego.

Widok na most i miasto we Wrocławiu

Toruń

Miasto pierników i Kopernika. Jest to zdecydowanie miejsce, które trzeba obejrzeć, a charakteryzuje się niezwykłą gotycką architekturą i licznymi wspaniałymi zabytkami przyciągającymi wzrok. To także miejsce wpisane do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO pod względem zarówno kulturalnym, jak i przyrodniczym. Liczne lasy i jeziora to wiele możliwości do wieczornych spacerów. To połączenie zabytkowej średniowiecznej zabudowy z nowoczesnością.

Trójmiasto

Miasta portowe, przez licznych turystów uznawane za jedno z najpiękniejszych. To liczne zabytki, jak również historia sama w sobie. Gdańsk to miejsce silnie powiązane z najważniejszymi wydarzeniami w historii Polski, zarówno z czasów II WŚ, jak i lat późniejszych, gdy narodziła się Solidarność. Sopot kojarzy się z festiwalami oraz niezapomnianą rozrywką, natomiast Gdynia to zabytki oraz centrum kulturalne. Nie można również zapomnieć o trasach turystycznych przechodzących przez całe Trójmiasto.

Port w Gdańsku

Bydgoszcz

Jest to miasto, które jak wiele innych w Polsce może pochwalić się wspaniałą zabytkową architekturą, podbijającą serca wielu turystów. Do tego dochodzą liczne kanały zwane Węzłem Wodnym, które są najcenniejszym zasobem w środowisku wodnym, jak również specyficzne zabudowania, które nadają temu miejscu niepowtarzalny urok. Bydgoszcz to także piękno przyrody oraz rozległe tereny rekreacyjne i wypoczynkowe, bulwary i nabrzeża. Warto chociażby zobaczyć specyficzne elewacje budynków od strony rzeki.

3 KOMENTARZE

  1. W Polsce jest wiele pięknych miast, tylko trzeba umieć to dostrzec. Cudze chwalicie, a swego nie znacie. Byłam w Krakowie i Wrocławiu i oba miasta chętnie bedę odwiedzała jeszcze nie raz.

  2. A dla mnie i tak zawsze najpiękniejsze będą Katowice. Pewnie to dlatego, że tutaj mieszkam, ale prawda jest taka, że żadne inne miasto nie ma tak specyficznego klimatu. Naprawdę warto je odwiedzić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here