Strona główna Biznes

Metabo, elektronarzędzia dla profesjonalistów

2054
0
szlifierka

Elektronarzędzia są sprzętem niezwykle przydatnym podczas budowy, remontów, a także różnego rodzaju napraw. Właśnie dlatego wybierając je należy się kierować przede wszystkim ich jakością, wydajnością, wytrzymałością i funkcjonalnością. Wiedzą o tym zwłaszcza profesjonaliści, dlatego właśnie do nich skierowane są produkty marki Metabo. Poniżej przedstawiamy narzędzia tego producenta, wskazując na ich najważniejsze cechy.

metabo - logo

Marka Metabo

Historia marki Metabo zaczyna się w 1923 roku, kiedy to Albrecht Schnitzler skonstruował pierwszą wiertarkę ręczną. To właśnie od niej wzięła się nazwa marki. Z czasem asortyment został poszerzony, a produkty trafiły prawie do wszystkich krajów na świecie.

W ofercie znajdziemy urządzenia skierowane do specjalistów z branż budowlano-remontowych i przemysłowych. Jak przeczytamy na stronie: https://www.koelnerpolska.pl/metabo/informacje – wszystkie wyposażone są w najnowsze rozwiązania technologiczne.

Elektronarzędzia Metabo to gwarancja wytrzymałości i wysokiej jakości. Firma wykorzystuje najnowsze technologie, aby urządzenia były jeszcze bardziej funkcjonalne. Jest liderem w technologii akumulatorowej, oferuje swoim klientom jeszcze więcej ergonomicznych rozwiązań, aby praca ze sprzętem była znacznie prostsza i bardziej wydajna. Metabo w sumie posiada ponad 700 patentów i praw ochronnych.

Pola działalności Metabo

Jak już wspomniano – asortyment marki Metabo jest skierowany do profesjonalistów. Doceniają go przede wszystkim pracownicy firm budowlano-remontowych. Elektronarzędzia Metabo sprawdzają się zwłaszcza podczas czynności takich jak: wiercenie, wkręcanie, cięcie, szlifowanie i piłowanie. Właśnie dlatego stosowane są zarówno podczas budowy lub rozbudowy budynków, wykańczania stanu surowego, modernizacji, remontów i renowacji.

Wśród obszarów działalności, wokół których skoncentrowana jest oferta marki Metabo, wymienić należy: stawianie ścian i fasad, suchej zabudowy, układanie podłóg, glazurnictwo, posadzkarstwo, a także stolarkę okienną, budowę dachów i konstrukcji drewnianych, wszelkie prace instalacyjne, jak i architekturę ogrodów.

Drugim polem działalności marki Metabo jest przemysł metalowy i rzemiosło, konserwacja przemysłowa. Produkty stosowane są przez profesjonalistów działających w branżach skupiających się głównie na obróbce metali. Elektronarzędzia Metabo wykorzystywane są w stoczniach, a także przy budowie maszyn, pojazdów specjalistycznych, instalacji, czy elektrowni. Korzysta się z nich też na platformach wiertniczych, rafineriach, farmach wiatrowych. Stosowane są również przy stawianiu różnego rodzaju konstrukcji stalowych.

Technologie marki Metabo

Konstruktorzy elektronarzędzi marki Metabo dokładają wszelkich starań, aby korzystanie z nich było bezpieczne i wydajne, a sam sprzęt – wytrzymały i funkcjonalny. Właśnie dlatego tworzą szereg innowacyjnych technologii, które pozwalają na ulepszenie oferowanego asortymentu.

Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się akumulatorowa Technologia Ultra-M, która gwarantuje maksymalną moc urządzeń z optymalnym wykorzystaniem energii, przekładające się na długą żywotność, a także – oszczędne ładowanie.

Drugą z technologii jest Metabo Quick, czyli system szybkiej wymiany narzędzi roboczych i uchwytów – bez użycia klucza – a więc szybko, wygodnie i bezpiecznie. To gwarancja dużej swobody pracy.

Technologia Autobalanser pozwala na redukcję drgań przenoszonych na dłonie i ramiona, a ponadto wydłuża żywotność tarcz szlifierskich i innych urządzeń, w jakich zostały zastosowane.

Z kolei Metabo VibraTech (MVT) to specjalna rękojeść, która redukuje wibracje, co pozwala na komfort pracy w trybie ciągłym.

Oczywiście to nie wszystkie, a najpopularniejsze – stosowane w większości urządzeń. W każdym z nich zastosowane są także inne technologie, gwarantujące bezpieczeństwo pracy, wydajność sprzętu i jego ochronę przed zanieczyszczeniami, czy przegrzaniem.

Asortyment Metabo

Wśród urządzeń oferowanych przez markę Metabo, znajdziemy elektronarzędzia, które przedstawić można w kilku kategoriach, w zależności od czynności, jakie umożliwiają. W ten sposób wyróżnić można:

 • sprzęt do wiercenia i kucia,
 • elektronarzędzia do wkręcania i mieszania,
 • urządzenia do cięcia, szlifowania, frezowania,
 • pilarki,
 • pompy i hydrofory,
 • urządzenia pneumatyczne,
 • odkurzacze i systemy odpylania,
 • maszyny półstacjonarne.

Oprócz tego i inne urządzenia oraz akcesoria, które trudno zakwalifikować do powyższych, a które również sprawdzają się podczas budowy, remontu, a także do różnego rodzaju zastosowań w przemyśle.

elektronarzędzia Metabo

Elektronarzędzia do wiercenia i kucia

Ogromny udział w elektronarzędziach oferowanych przez firmę Metabo mają urządzenia umożliwiające wiercenie i kucie, takie jak wiertarki, młotowiertarki i młoty kujące.

Wśród nich warto wymienić wytrzymałe wiertarki udarowe, które sprawdzają się zarówno na budowie, w niewielkim warsztacie, jak i podczas domowych remontów. Zastosowane technologie sprawiają, że są precyzyjne i bardzo wydajne.

Przede wszystkim dzięki beznarzędziowemu Metabo Quick, czyli systemowi szybkiej wymiany uchwytu wiertarskiego, a także możliwości bezproblemowego dołączenia przystawki kątowej, czy właściwego uchwytu do bitów. To sprawia, że są znacznie bezpieczniejsze w użyciu i gwarantują dużą swobodę pracy.

Wiertarki Metabo od lat wyznaczają nowe standardy. Dzięki nim profesjonaliści wykonują swoją pracę znacznie szybciej i wydajniej, a jej efekty są zadowalające.

Oprócz wiertarek, w tym akumulatorowych i udarowych, marka oferuje również młotowiertarki i młoty kujące. Narzędzia te pozwalają bardzo szybko i czysto przebić się przez twardy materiał, taki jak kamień czy beton.

Zastosowane w młotowiertarkach i młotach mechanizmy udarowe są gwarancją wysokiej wydajności, wytrzymałości i odporności na duże obciążenia mechaniczne. Dzięki temu sprawdzają się nawet podczas bardzo ekstremalnych prac.

Technologia Metabo VibraTech pozwala na komfortową pracę, nieobciążającą ciała, ponieważ redukuje wibracje w rękojeści. Dzięki temu bez większych niedogodności można pracować nawet przez dłuższą chwilę.

wiertarki Metabo

Sprzęt do wkręcania i mieszania

W ofercie Metabo znajdziemy również wkrętarki i zakrętaki udarowe, wkrętarki do suchej zabudowy i mieszarki. Zapewniają użytkownikom dużą skuteczność, wydajność, ergonomię i niewielki ciężar. Właśnie dlatego są chętnie wybierane przez profesjonalistów.

Zakrętaki udarowe mogą być zasilane sieciowo, akumulatorowo lub sprężonym powietrzem. Sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy konieczne jest wkręcenie bardzo dużych śrub. Dzięki szerokiej gamie produktów – wybrać można zarówno bardziej kompaktowe, jak i mocne modele, idealne do zastosowania na budowach i w przemyśle.

Zakrętaki udarowe dzięki bardzo niewielkiemu wstecznemu momentowi obrotowemu i przy znacznie mniejszym nakładzie sił umożliwiają odkręcanie nawet bardzo zapieczonych śrub. Tego typu elektronarzędzia to gwarancja szybkiej i wydajnej pracy.

Wkrętarki to urządzenia, które sprawdzają się zarówno w domach, podczas niewielkich prac budowlanych i remontowych, na ogromnych budowach i w przemyśle. Niezależnie od tego, czy wybierze się model zasilany sieciowo, czy akumulatorowo – otrzymuje się sprzęt niezwykle lekki, ergonomiczny, pozwalający na szybszą i dłuższą pracę bez uczucia zmęczenia.

Oprócz standardowych, dostępne są również wkrętarki do suchej zabudowy, które sprawdzają się podczas przykręcania płyt gipsowo-kartonowych do konstrukcji z drewna lub metalu. Duża prędkość obrotowa na biegu jałowym zastosowana w urządzeniach jest gwarancją szybkiej pracy. Umiejscowienie przycisków gwarantuje komfort i bezpieczeństwo w stosowaniu.

Mieszarki Metabo to elektronarzędzia dla profesjonalistów, które dzięki ergonomicznej budowie – rozmieszczeniu uchwytów, bocznemu prowadzeniu kabla i ochronie przeciwbryzgowej silnika, są nie tylko wygodne w stosowaniu, ale i bezpieczne, a także pozwalają na szybkie osiągnięcie efektów bez dużego nakładu pracy.

Elektronarzędzia Metabo do cięcia, szlifowania i frezowania

Marka Metabo odpowiedziała również na zapotrzebowanie profesjonalistów działających w branży metalowej, stolarskiej i kamieniarskiej. To właśnie do nich skierowała elektronarzędzia do obróbki metalu, stali szlachetnej, drewna, betonu, kamienia i tynku.

Wśród sprzętu umożliwiającego pracę nad metalem znajdziemy szlifierki proste i stołowe, polerki kątowe, przecinaki do metalu i frezarki krawędziowe. Wszystkie zaprojektowane tak, aby zagwarantować wysoką precyzję pracy, dopasowywanie do obrabianego materiału, a także bezpieczeństwo i wysoką wydajność.

Przy obróbce stali szlachetnej niezbędne są nieco inne elektronarzędzia. To one sprawdzą się przy produkcji elementów stalowych, czy ich regeneracji, polerowaniu. Wśród nich znajdziemy szlifierki kątowe Inox, a także doskonale do spoin pachwinowych, oprócz tego satyniarki, szlifierki taśmowe do rur, pilniki taśmowe i polerki kątowe. Elektronarzędzia dostępne są nie tylko w wersji sieciowej, ale i akumulatorowej, a silniki są wyjątkowo przeciążalne. Dzięki temu sprawdzą się do bardzo szybkiej i wydajnej pracy.

Oprócz urządzeń do cięcia, szlifowania i frezowania metalu oraz stali szlachetnej, Metabo oferuje swoim klientom elektronarzędzia do obróbki drewna. Wszyscy, którzy pracują w stolarstwie, docenią ich niezwykle osiągi i funkcjonalność. Do obróbki drewna Metabo produkuje: szlifierki mimośrodowe, oscylacyjne, także typu delta i taśmowe. Poza tym frezarki ogólnowrzecionowe do frezowania i szlifowania, specjalne do usuwania lakieru, a także strugi.

Elektronarzędzia Metabo są idealne do wykonywania wymagających prac związanych z cięciem i szlifowaniem różnych materiałów. To gwarancja ergonomii, produktywności i komfortu obsługi, a także precyzji i wydajności.

Pilarki

Marka Metabo oferuje swoim klientom również wysokiej jakości, ergonomiczne, precyzyjne i mocne pilarki, które nadają się do każdego rodzaju cięcia. Dzięki swojej wszechstronności sprawdzą się do każdego rodzaju zastosowań na budowie i w warsztacie.

Kupić można kompaktowe, akumulatorowe wyrzynarki, które sprawdzą się do cięcia krzywoliniowego, a także docinania wykańczającego. Dzięki ergonomicznemu uchwytowi świetnie się nimi operuje. Są również bardzo wytrzymałe, gdyż wykonane z wysokiej klasy aluminium.

Ręczne pilarki tarczowe mają bardzo wytrzymałą konstrukcję, a szyna prowadząca umożliwia dokładne cięcie proste i pod skosem. Na budowie sprawdzą się również kapówki, pilarki do metalu, czy multinarzędzia.

Wszystkie urządzenia występują w wersjach akumulatorowych, dzięki czemu nie trzeba się martwić o przełączanie wtyczek i nie jest się ograniczonym przez długość kabla, który może przyczynić się również o wypadek – łatwo się o niego potknąć.

Oczywiście producent oprócz samych urządzeń, oferuje do nich również kompatybilny asortyment dodatkowy. W tym na przykład ponad 80 brzeszczotów do wyrzynarek.

Pompy i hydrofory

Oferta Metabo to nie tylko elektronarzędzia, ale również i inne urządzenia przydatne podczas budowy i remontu. Należą do nich pompy i hydrofory. To dzięki nim możliwe jest pompowanie wody z wykopów budowlanych, czy osuszanie zalanych piwnic. Tego typu sprzęt wykorzystywany jest również do tłoczenia wody ze studni, np. do nawadniania ogrodów, ale przyda się również w przydomowym basenie, a także umożliwi wykorzystanie deszczówki.

Urządzenia pneumatyczne

Wśród asortymentu oferowanego przez Metabo znajdziemy również urządzenia pneumatyczne, przeznaczone do profesjonalnego użytku. Dzięki tego typu rozwiązaniom systemowym opartym na zasilaniu pneumatycznym oraz sprężonym powietrzem, gwarantują niezwykle wytrzymałe, mocne i wydajne urządzenia, a także dodatkowy asortyment do nich.

Urządzenia pneumatyczne Metabo podzielić można na 3 klasy:

 • „Basic” – lekkie i kompaktowe modele, łatwe w transporcie,
 • „Power“ – mobilne, lekkie, ale o znacznie większej mocy,
 • „Mega“ do profesjonalnych zadań, najsilniejsze.

Wśród produktów elektronarzędzi pneumatycznych znajdziemy niemalże wszystko, co może przydać się podczas budowy i remontu. Są to zarówno wiertarki, szlifierki kątowe, zszywarki, czy nawet – pistolety do malowania. Wszystkie wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe.

Odkurzacze i systemy odpylania

W ofercie marki Metabo znajdziemy również odkurzacze i systemy odpylania, a także osprzęt uzupełniający, które pomogą w usunięciu wiórów i pyłu, powstałych podczas wiercenia, szlifowania, czy piłowania.

Odkurzacze oferowane przez Metabo spełniają oczekiwania profesjonalistów, dzięki dużej mocy i wytrzymałości. Warto wiedzieć, że mieszczą się w normach nakładanych przez Unię Europejską. Dzięki temu mogą pracować szybko, bez narażania zdrowia oraz wydajnie.

Skonstruowane są tak, aby można je było używać wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Zarówno na ogromnej budowie, jak i w małym warsztacie.

Maszyny półstacjonarne

Maszyny półstacjonarne oferowane przez Metabo umożliwiają szybką i dokładną obróbkę drewna: cięcie, heblowanie i szlifowanie. Urządzania są bezpieczne w stosowaniu, wydajne, precyzyjne i wytrzymałe.

Warto wiedzieć, że do półstacjonarnych maszyn Metabo jest ogromny wybór dodatkowego asortymentu. Zarówno osprzętu systemowego, jak i użytkowego. Dzięki nim rezultaty obróbki są do osiągnięcia szybciej i znacznie skuteczniej.

Przy zakupie warto wziąć pod uwagę również odkurzacze i systemy umożliwiające odsysanie pyłu powstającego podczas obróbki drewna. Dzięki nim w warsztacie i na budowie będzie panował porządek. Tego typu asortyment, znajdujący się w ofercie uzupełniającej sprawia, że urządzenia Metabo są funkcjonalne, ale również i wydajne.

Maszyny półstacjonarne Metabo mimo swojej formy, gwarantują pełną mobilność, a co najważniejsze – precyzyjną obróbkę w każdym miejscu i czasie. Wśród asortymentu zaliczanego do maszyn półstacjonarnych, znajdziemy:

 • kapówki i kapówki z funkcją pilarki stołowej, które maj kompaktowe wymiary, są lekkie, a dzięki ergonomicznemu uchwytowi są łatwe w przenoszeniu. Kupić możemy kapówki zasilane sieciowo, a także akumulatorowe z mocnymi i wytrzymałymi akumulatorami litowo-jonowymi,
 • pilarki taśmowe, które zapewniają maksymalną stabilność, a także ogromną precyzję podczas wykonywania cięć krzywoliniowych,
 • pilarki tarczowe: podstołowe, które umożliwiają precyzyjne i niezawodne przycinanie materiałów o większej długości, stolowe, budowlane – idealne do trudnych zadań, bardzo wytrzymałe,
 • grubościówko-strugarki – idealne do obróbki desek i belek,
 • szlifierki stołowe podwójne.

Jak widać z powyższego zestawienia – marka Metabo oferuje profesjonalistom, ale i amatorom, wysokiej jakości elektronarzędzia, które sprawdzają się podczas najróżniejszych prac, związanych z obróbką różnego rodzaju tworzyw. Dzięki tak bogatej ofercie stają się liderem w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here