Strona główna Biznes

Dlaczego księgowość warto zlecić zewnętrznej firmie?

217
1
księgowosć kalkulator komputer

Otwierasz swój biznes i starasz się wszystko robić samodzielnie. Na wielu rzeczach się znasz, jednak nikt nie może być fachowcem we wszystkim. Jedną z bardziej skomplikowanych kwestii, niezależnie od kraju, w jakim się znajdujemy, jest oczywiście prowadzenie księgowości i rozliczanie się z fiskusem. Żeby oszczędzić sobie nerwów i kar finansowych z urzędu skarbowego, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty. Zobaczcie dlaczego.

1. Zewnętrzna księgowość – taniej?

Często firmę nie stać na to, by zatrudnić u siebie specjalną osobę po to, by zajmowała się w pełni księgowością. Zasady prawa podatkowo są skomplikowane. Księgowość może przysporzyć nam niespodzianek, dlatego często zlecamy obsługę księgową na zewnątrz, żeby zajął się nią fachowiec, który na siebie weźmie odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenia, faktury i wszelkie kwestie formalne.

Wynajęcie firmy zewnętrznej firmy jest po prostu tańsze, ponieważ zlecamy jej konkretne zadania. To ta firma opłaca swoich pracowników, wiec nie ponosimy sporej części kosztów.

2. Doradztwo biznesowe

Często to właśnie zewnętrzna firma potrafi spojrzeć na nasze problemy w obiektywny sposób. Doświadczenie księgowych, którzy zajmują się kilkoma przedsiębiorstwami jest nie do przecenienia. Jest to szczególnie istotne przy zakładaniu nowej działalności. Ważny jest bowiem wybór właściwej formy prawnej. Dobry księgowy na pewno doradzi nam, która forma będzie najbardziej optymalna w naszym przypadku, dzięki czemu zabezpieczymy swoje interesy i zmniejszymy koszty.

3. Lepsze doradztwo podatkowe

Niektórzy przedsiębiorcy próbują rozliczać się na własną rękę. Spędzają długie noce nad papierami, a podatki płacą i tak zbyt wysokie. Czasem nawet muszą zapłacić karę za niewłaściwie wypełniony CIT. Firma księgowa od razu wskaże nam miejsce, w których tracimy pieniądze i zoptymalizuje koszty. Dzięki temu jesteśmy w stanie poświęcić się prowadzeniu swojego biznesu.

4. Reprezentowanie w urzędach

Zwykle nie mamy czasu i chęci na kontakty z urzędnikami. Tracimy cenne godziny tylko po to, by zostać odesłanym z kwitkiem, ponieważ zapomnieliśmy o przybiciu jednej pieczątki. Znacie to, prawda? Na szczęście, jeśli zlecimy całą księgowość zewnętrznej firmie, to takie spotkania w urzędach odejdą na zawsze do przeszłości. Biuro księgowe zajmie się spotkaniami z Urzędem Skarbowym, Urzędem Celnym, a także Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W dodatku wszystkie papiery będę zawsze złożone na czas.

5. Jak wybrać biuro podatkowe?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, by wybrane przez nas biuro podatkowe oferowało nam pełny zakres księgowości. Nie chcemy przecież każdej sprawy załatwiać w innej firmie. Warto sprawdzić również opinie o danym biurze, a także dowiedzieć się, czy będą nas zawsze reprezentować w urzędach. Jeśli odpowiedź na te pytania trzy razy brzmiała TAK, to mamy już nasze biuro księgowe.

1 KOMENTARZ

  1. jeden powód! Śpisz spokojnie i nocą w twoje drzwi kolbami nie załomocą 🙂
    Mniejsza szansa, że popełnisz w rozliczeniach drogi bład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here