Strona główna Technologia

Kotwy i zamocowania? Rawlplug!

240
1
Kotwy

Rawlplug to znany na całym świecie producent zamocowań, który zasłynął dzięki stworzeniu innowacyjnych rozwiązań, stosowanych do dziś w budownictwie i w przemyśle. Ich flagowymi produktami są kotwy i zamocowania. Czym się wyróżniają?

Historia firmy Rawlplug

Historia marki Rawlplug rozpoczęła się w 1919 roku, kiedy to została założona w Wielkiej Brytanii. Szybko zasłynęła na całym świecie m.in. dzięki wynalezieniu pierwszego kołka rozporowego, kotwy mechanicznej oraz mocowania do suchej zabudowy. Ze względu na ogromny sukces, firma Rawlplug rozrastała się o nowe spółki własne i zależne, które można znaleźć na całym świecie.

Warto wiedzieć, że w latach 90. firma Rawlplug, wraz z takimi markami jak Modeco sp. z o.o. oraz Stahl GmbH, została przejęta przez polskie przedsiębiorstwo założone przez Krystynę Koelner.

Obecnie w ofercie Rawlplug można zaleźć takie produkty jak kotwy, zamocowania lekkie, zamocowania termoizolacji fasadowych, zamocowania dachów płaskich, systemy biernej ochrony przeciwpożarowej, piany i uszczelnienia, a także wkręty i akcesoria do elektronarzędzi. Ponadto Rawlplug stworzył profesjonalne narzędzia dla projektantów, takie jak Easyfix, a także opracował atrakcyjny system ekspozycji produktów. Co więcej, zapewnia fachowe doradztwo techniczne.

Jednak to kotwy i zamocowania Rawlplug, które można sprawdzić na rawlplug.com/pl, sprawiają, że marka ta jest tak znana w branży budowlanej.

Kotwy mechaniczne i wklejane Rawlplug

Kotwa to elementy konstrukcyjne służące do mocowania w różnym rodzaju podłoża. Ze względu na rodzaj powierzchni, w której zachodzi kotwienie, stosuje się kotwy mechaniczne oraz chemiczne – oba rodzaje tych profesjonalnych zamocowań posiada w swojej ofercie firma Rawlplug.

Z kotew mechanicznych dostępne są m.in. kotwy tulejowe do wysokich obciążeń, kotwy segmentowe, przelotowe kotwy opaskowe, kotwy tulejowe z gwintem wewnętrznym oraz wkręty do betonu. To, co je charakteryzuje, to wysoka jakość wykonania oraz bardzo duża wytrzymałość. Warto zwrócić szczególną uwagę na takie produkty jak RAWLBOLT®, czyli pierwszą na świecie kotwę mechaniczną, która stała się prekursorem późniejszych rozwiązań, a także na kotwy z serii SafetyPlus, który pozwalają na łatwy montaż przelotowy czy samogwintujące wkręty do betonu, które upraszczają procedurę wkręcania.

Rawlplug oferuje także kotwy wklejane w kartridżach, systemy bezkartridżowe, kotwy wklejane w ampułkach oraz akcesoria, które są pomocne podczas montażu. Ponadto dostępne są żywice poliestrowe, epoksydowe oraz winyloestrowe.

Rodzaje zamocowań Rawlplug

W ofercie marki znajdują się także innego typu zamocowania. Do najpopularniejszych z nich należą lekkie kołki wbijane, kołki rozporowe, kołki metalowe do lekkich obciążeń, mocowania ramowe, mocowania do zabudowy gipsowo-kartonowej oraz mocowania specjalne (np. kołki elastyczne). Są to rozwiązania przeznaczone do średnich i niskich obciążeń, mogą posiadać zastosowanie uniwersalne lub dedykowane. Co istotne, oferowane w tej grupie produkty są produkowane zgodnie ze standardami organów certyfikujących, takich jak Instytut Techniki Budowlanej w Polsce, BSI w Wielkiej Brytanii, AFNOR we Francji czy TUV Rheinland w Niemczech.


Co sprawia, że produkty Rawlplug cieszą się tak dużą popularnością? Przede wszystkim innowacyjność i trwałość tych rozwiązań. Dzięki temu mogą być wykorzystywane zarówno do prac amatorskich, jak i profesjonalnych.

1 KOMENTARZ

  1. Kotwienie to podstawa w przypadku zamocowań i dotyczy to zarówno dużej budowy, jak i niewielkich prac remontowo-budowlanych, sam raczej nie sięgałbym po byle co.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here