Strona główna Dziecko

Klocki Playmobil – czym się charakteryzują klocki, co to za marka?

717
1
klocki playmobil rucerze i smok

Zabawa jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju twojego dziecka. To dzięki niej rozwija ono wyobraźnię i uczy się wchodzić w społeczne role. Mało zabawek nadaje się do tego celu tak dobrze jak klocki. To z nich dziecko może bez ograniczeń tworzyć własne światy i zaludniać je wymyślonymi przez siebie postaciami. Dobrze więc będzie, jeżeli zapewnisz mu tę możliwość. Ale jakie klocki wybrać?

1. Czym jest Playmobil?

Słyszałeś na pewno nieraz głosy zadowolonych rodziców, rozpływających się nad klockami Playmobil. Istotnie, nie można zaprzeczyć, że cieszą się one dużą popularnością i dobrą opinią. I może nieraz słuchając lub czytając w internecie te zachwyty, myślałeś: „Ale o co tyle krzyku? Czy to nie są po prostu klocki? Co w nich takiego wyjątkowego? Co wyróżnia je na tle innych?” To wszystko dobre pytania. Gotów, by poznać odpowiedź?

Otóż nie, to nie są klocki jak każde inne. Wystarczy rzucić na nie okiem. Proszę bardzo, możesz to zrobić choćby w tej chwili. Klocki Playmobil oglądniesz np. w sklepie dla dzieci www.urwis.pl, dzięki czemu w szybki i prosty sposób sprawdzisz wiele ciekawych zestawów.

Tak szeroka oferta nie powinna cię dziwić. Playmobil jest w końcu jednym z trzech (oprócz LEGO i Mattel) największych na świecie producentów zabawek. Działa na rynku od blisko czterech dekad, więc możesz wierzyć – ci ludzie naprawdę mają doświadczenie w tworzeniu zabawek.

playmobil zestaw wypas na hali

2. Trochę historii

Ojcem sukcesu tych klocków jest oczywiście ich twórca, Hans Beck. Co ciekawe, do ich powstania przyczyniły się kłopoty finansowe firmy zabawkarskiej w latach siedemdziesiątych – to one sprawiły, że zaczęto szukać prostszych i tańszych rozwiązań. Nikt wtedy nie przypuszczał, że klocki, które w efekcie powstaną, zrobią taką zawrotną karierę. Pierwszy raz zaprezentowane w 1974 roku i od tej pory stale obecne w życiu dzieci na całym świecie.

3. Czym wyróżniają się klocki Playmobil?

Świat klocków Playmobil zaludniają małe, uśmiechnięte figurki, które samym swym wyglądem wprawiają dzieci w dobry humor i chęć do zabawy. Figurki ruszają głowami, a także nogami i rękami (w tych ostatnich mogą też trzymać różne akcesoria).

Zestawy są, jak już była o tym mowa, bogate – oprócz figurek zawierają elementy ich świata i wszelakie akcesoria, które są wykonane pieczołowicie i bardzo szczegółowo (choć tę dbałość docenią pewnie bardziej rodzice niż dzieci).

Firma kładzie też nacisk na to, by ich zabawki kreowały przyjazny obraz świata. Jak mówią przedstawiciele Playmobil, to świat bez wojen, przemocy i dyskryminacji. Dlatego figurki są zawsze uśmiechnięte, kolorystyka jest przyjazna dla oka, a kształty bardziej opływowe (bez ostrych krawędzi, spotykanych w innych rodzajach klocków). Twórcy chcieli, by ich zabawki roztaczały pozytywną atmosferę.

klocki playmobil kowboj

4. Jakie są rodzaje zestawów?

Playmobil to wiele zestawów, które z kolei można pogrupować w liczne, bogate kolekcje (tak zwane mikroświaty), dlatego każde dziecko bez problemu wybierze coś dla siebie. Dziewczynki dzięki „Fairies” mogą bawić się w krainę wróżek i jednorożców. Będą też zachwycone iście baśniowymi zamkami dostępnymi w kolekcji „Princess”.

Żądni wrażeń chłopcy mogą toczyć rycerskie bitwy dzięki zestawom z serii „Knights”, lub walczyć z piratami z kolekcji „Pirates”.

Twoje dziecko może działać w policji czy straży pożarnej (mikroświat „City Action”), zostać gwiazdą sportu („Sports & Action”), prowadzić stadninę koni („Country”), czy ujeżdżać smoki („Dragons”).

Możliwości są prawie nieskończone, a przecież dziecko nie musi nawet czuć się ograniczane w ramach konkretnego zestawu – może do woli łączyć elementy z różnych kolekcji. Jedyne granice wyznacza tu jego wyobraźnia, jak we wszystkich zabawach, a przynajmniej w tych najlepszych.

1 KOMENTARZ

  1. W sumie mówi się tylko o lego i chyba nikt z nas nie zna innych marek. A jak tak patrzę na te klocki z playmobile, to wyglądają nawet lepiej niż lego. Muszę jeszcze tylko porównać ich ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here