Strona główna Dom i Rodzina

Kanapy, które długo nam posłużą oraz ładnie wyglądają!

383
1
Kanapa z poduszkami

Pierwowzorem kanapy była cassapanca czyli włoska skrzynia. Dzisiaj kanapy zdecydowanie przeszły ogromną metamorfozę -mają oparcie, miękkie siedziska i mogą służyć zarówno do siedzenia jak i do leżenia. Obecnie wybór kanap jest tak ogromny, że warto poświęcić chwilkę, by przeczytać jakie kanapy najlepiej nam posłużą i jak dobrać je do wnętrza.

Kanapa kanapie nierówna

Wybierając kanapę przede wszystkim bierzemy pod uwagę jej funkcje, ale także kolor i obicie. To głównie przeznaczenie kanapy determinuje jej zakup, jednak jak się spojrzy na kanapy z salonu meblewersal.pl/238-kanapy widać, że warto zwrócić uwagę także na model i wielkość. Ogrom barw, w jakich obecnie można dostać kanapy przyprawia o zawrót głowy – mamy kanapy purpurowe, limonkowe, a także granatowe i w stonowanych kolorach. Stąd widać jasno, że kanapa kanapie nierówna, a najlepiej jeśli dopasowana jest do stylistyki wnętrza.

Jaką kanapę wybrać?

Kanapa jest meblem wypoczynkowym stąd fakt ten determinuje jej przeznaczenie. Możemy zatem zdecydować się na kanapę rozkładaną na noc, która nie służy do tylko spania, ale także do siedzenia na niej w ciągu dnia. Kanapy rozkładane są bardzo praktyczne – w razie gdy odwiedzą nas goście możemy ją rozłożyć i zyskujemy dodatkowe miejsce do przenocowania. Kolejnym plusem kanapy rozkładanej jest fakt, że ma ona duży pojemnik na pościel. Oczywiście wybierając kanapę należy kierować się tym czy ma ona solidną konstrukcję, gdyż nie może ona być ani zbyt twarda ani się zapadać. Kolejna kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę jest brudzenie się kanapy. Jest ona meblem bardzo często użytkowanym, więc jej częste parnie i czyszczenie należy mieć na względzie podczas dokonywania zakupów.

Kolaż z kanapami

Jak dopasować kanapę do wystroju wnętrza?

Kolorystycznie kanapa powinna harmonizować z elementami dekoracyjnymi takimi jak zasłony, dywany i dodatki. Jeśli kanapa ma być umiejscowiona w centralnym punkcie pokoju, to właśnie ona będzie przykuwała największą uwagę. Warto zastanowić się czy mebel ten ma być elementem wyróżniającym pomieszczenie, czy raczej stapiającym się z pokojem.

Kolejną kwestią jest fakt, czy chcemy wybrać bardzo nowoczesny mebel w formie bryły w odcieniach ziemi czy zależy nam na kanapie stylizowanej na model sprzed kilkudziesięciu lat (takie kanapy coraz częściej powracają do łask).

Jakie obicie kanapy sprawdzi się najlepiej?

Na pewno wybór obicia kanapy nie powinien być przypadkowy. Wiele kanap obitych jest tkaninami zmywalnymi, co jest szczególnie ważne gdy mamy w domu zwierzęta. Na pewno w takim wypadku nie poleca się obicia skórzanego. Dzięki specjalnym technologiom i wykończeniu, z kanapy łatwo usunąć plamy oraz brud. Niektóre sklepy za niewielką kaucją wypożyczają do domu próbki tkanin. Dzięki temu łatwiej dopasować obicie kanapy do wnętrza. W sklepie mamy sztuczne światło i prawdopodobnie zupełnie inną aranżację niż u siebie w domu, stąd bardzo łatwo dokonać nietrafionego wyboru.

Czyszczenie kanapy (o ile nie wybraliśmy obicia ze specjalnej niebrudzącej tkaniny) lepiej powierzyć fachowcowi. Samodzielne czyszczenie czy pranie może kanapie wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli chodzi o jakoś to polecam unikać takiej pewnej szwedzkiej sieciówki i sprawdzić oferty polskich producentów, np Adriana Furniture. Produkują bardzo trwałe i ładne meble, często wiele rzeczy wykańczają ręcznie. Nie ma porównania 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here