Strona główna Dom i Rodzina

Jakie podstawowe narzędzia budowlane dla początkujących?

1103
2
Narzędzia dla początkujących

Kiedy zaczynamy myśleć o tym, że w naszym mieszkaniu wypadałoby już zrobić remont, szukamy fachowca, który mógłby się tego podjąć. Często okazuje się, że koszty takich usług przewyższają nasze możliwości i decydujemy się na remont samodzielnie. Do tego jednak potrzebne są odpowiednie przyrządy. Jakie podstawowe narzędzia budowlane warto mieć pod ręką podczas remontu i gdzie je kupić?

1. Narzędzia budowlane – gdzie warto kupić?

Zanim udamy się na zakupy, czy to stacjonarne, czy w sieci, warto wcześniej wiedzieć, jakie przyrządy na pewno nam się przydadzą. Jeśli kompletnie nie mamy o tym pojęcia, podstawowe narzędzia budowlane sprawdzimy w sklepach internetowych na przykład www.stukpuk.pl lub na innych branżowych stronach związanych z remontami. Co na pewno przyda nam się podczas drobnych prac budowlanych w domu?

2. Młotek obowiązkowym narzędziem budowlanym!

Aż nie chce się wierzyć, że w jakimś polskim domu może nie być młotka. Tak jednak może się zdarzyć i wtedy warto pomyśleć o odpowiednim wyborze młotka. Najlepiej wybrać lekki, który nie obciąży ręki podczas pracy. Warto też zwrócić uwagę na to, aby trzonek był podgumowany, dzięki czemu nie będzie wypadał z dłoni.

3. Śrubokręty i klucze – najlepiej w pakiecie

Najlepszym wyjściem będzie zakup zestawu śrubokrętów. Nigdy nie wiadomo, który rozmiar do czego się przyda. Podobnie jest z kluczami. Warto mieć u siebie zarówno takie płaskie, jak i nasadowe, nastawne, oczkowe czy francuskie. Kupując pakiet takich narzędzi wyjdzie nam to oczywiście taniej.

4. Kombinerki, czyli narzędzie budowlane każdego fachowca

Kombinerki przydają się w wielu pracach, nie tylko remontowych. Warto zwrócić uwagę, tak jak w przypadku młotka, aby uchwyt był podgumowany. Jeśli bardziej znamy się na rzeczy, można zdecydować się na profesjonalne kombinerki z izolacją ochronną, która zapewni bezpieczeństwo podczas prac pod napięciem.

5. Miarka – im dłuższa tym lepsza!

Miarkę również warto mieć w domu, nawet jeśli nie planujemy remontu, a na przykład przemeblowanie. Najlepsze miarki to tzw. metrówki zwijane, które można zmieścić w kieszeni spodni.

6. Poziomica – nie tylko do glazury!

Poziomicę najczęściej wykorzystuje się podczas kładzenia płytek w łazience lub do budowy schodów. Nie jest to jednak jedyne jej zastosowanie. Używana jest także do różnego rodzaju napraw i prac wykończeniowych. Poziomica bywa przydatna nawet do prawidłowego ustawienia mebli w pomieszczeniu.

7. Wiertarka przydatnym narzędziem nie tylko w remoncie!

Wiertarka przydaje się podczas każdego remontu, ale wiele osób korzysta z niej także podczas urządzania wnętrza, kiedy np. chcą powiesić obraz na ścianie i muszą wywiercić otwór na haki czy śruby, na których będzie on wisiał. Jak już kupujemy wiertarkę to warto wybrać taką sprawdzonej firmy, np. Bosch lub Makita, które będą nam służyły przed długie lata.

2 KOMENTARZE

  1. Niedawno kupiłam komplet narzędzi, taki podstawowy. Młotek, śrubokręty, obcęgi itp. Też nie lubię od nikogo nic pożyczać, więc w końcu kupiłam taki zestaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here