Strona główna Zdrowie i Uroda

Jak zrobić idealne selfie?

231
0
Kobieta robi sobie selfie

Już od lat robią je gwiazdy i blogerki, a celebrytki zapełniają nimi swoje profile na Instagramie. Chodzi naturalnie o selfie, na które moda opanowała cały internet. W tym artykule podpowiadamy jakie zasady pozwolą Ci zrobić udane selfie.

Jaką rolę odgrywa światło przy robieniu selfie?

Bardzo ważna rolę podczas robienia selfie odgrywa światło, oczywiście pomijam tu fakt Twojego wewnętrznego blasku, który także powinnaś uchwycić robiąc sobie zdjęcie. Co do światła natomiast, jednym z głównych błędów jest używanie lampy błyskowej, nie rób też nigdy selfie gdy światło jest za Twoimi plecami. Oczywiście selfie najlepiej wychodzi przy naturalnym oświetleniu, ale nie zawsze wykonanie takiego zdjęcia jest możliwe. Jeśli robisz selfie przy sztucznym świetle pamiętaj, by było ono rozproszone, w przeciwnym razie efekt może bardzo odbiegać od zamierzonego. Ostre światło wyostrza rysy twarzy, dlatego powinnaś robić zdjęcie zza zasłonki, a słońce powinno być na wysokości lub powyżej Twoich oczu.

Jakie są zasady wykonania dobrego selfie?

Niezależnie od tego w jakim miejscu robisz selfie, to Ty powinnaś być główną bohaterką Twojego zdjęcia. Nieproszeni goście w postaci przypadkowych przechodniów czy domowych rekwizytów nie powinny tu zaburzać odbioru zdjęcia. Od tych zasad jednak są pewne odstępstwa – wyobraź sobie, że jesteś na koncercie znanej gwiazdy i właśnie wtedy masz szansę pokazać się na tle ważnego dla Ciebie wydarzenia. Jedna zasada staje się tu kluczem do sukcesu przy wykonaniu udanego selfie – Twoje zdjęcie powinno być przemyślane, a elementy czy postaci drugoplanowe odpowiednio dobrane. I jeszcze jedno, jeśli nie przepadasz za selfie en face, nadstaw do jego wykonania lewy policzek – jak wykazały badania, jest on o wiele bardziej ciekawy niż prawy!

Para robi sobie wspólne selfie

Jaki makijaż sprawdzi się najlepiej do wykonania selfie?

Nie powinnaś zaniedbywać makijażu jeśli zależy Ci na tym, by dobrze wyjść na swoim selfie. Wygładzona cera, podkreślone oczy i usta sprawią, że twarz nabierze wyrazu i od razu Twój portret wyda się ciekawszy. Zamaskuj zatem niedoskonałości ulubionym podkładem w dobrze dobranym odcieniu, zakamufluj cienie pod oczami korektorem z rozświetlaczem, nałóż na rzęsy maskarę, a usta podkreśl delikatnym błyszczykiem. Pamiętaj, że bardzo ważne jest tu wrażenie naturalności czyli makijaż nie powinien Cię przytłaczać, ale wydobywać Twoje indywidualne piękno.

Kobieta z makijażem

Co z odrobiną oryginalności podczas robienia selfie?

Selfie robią sobie niemal wszyscy, dlatego Twoje zdjęcie powinno wyróżniać się na tle innych zdjęć. Jak tego dokonać? Selfie jest zdjęciem robionym telefonem, co jest także dużym plusem, bo zawiera wiele aplikacji i pozwala Ci nałożyć ciekawe filtry. Zresztą zawsze możesz poradzić się grafika i podpytać jak obrobić zdjęcie, by ze zwykłej fotki wyczarować dzieło sztuki.

Zawsze wybieraj oryginalne ujęcia, poćwicz kilka ciekawych min przed lustrem i … zrób swoje pierwsze selfie. Nawet jeśli efekt Cię rozczaruje, możesz przecież eksperymentować do woli. Nawet lepiej wykonać kilka podobnych zdjęć po to, by wybrać to najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here