Strona główna Dom i Rodzina

Jak wybrać mocny pawilon ogrodowy?

82
0
Duży, biały namiot ogrodowy

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest nie tylko przyjemne, ale również zdrowe, dlatego w sytuacji, gdy posiadamy własny ogródek, warto pomyśleć nad czymś, co umożliwi nam relaks na zewnątrz niezależnie od warunków pogodowych. Świetnym rozwiązaniem jest zakup pawilonu ogrodowego. Czym powinna charakteryzować się taka konstrukcja? Jak wybrać mocny pawilon ogrodowy, który będzie nam służyć przez więcej niż jeden sezon?

Jak wygląda i gdzie można kupić pawilon ogrodowy?

Pawilon ogrodowy jest pewnego rodzaju namiotem, który z wyglądu przypomina altanę, jednak jego konstrukcja jest lżejsza i pozwala na złożenie i przeniesienie w inne miejsce. Poszczególne pawilony różnią się od siebie materiałami, z których są tworzone, a także szczegółami wyglądu. Dach jest zawsze wykonany z miękkiego, nieprzemakalnego materiału, natomiast stelaż może być metalowy bądź drewniany. Pawilony ogrodowe są przeznaczone do użytku sezonowego, co również odróżnia je od całorocznych altan.

Aby zakupić pawilon ogrodowy, warto wybrać się do sklepów ogrodniczych lub marketów budowlanych. Chcąc zaoszczędzić, warto przejrzeć pawilony, namioty ogrodowe na sprzedajemy.pl, gdyż znajdziemy tam zarówno nowe przedmioty, jak i używane, ale w dobrym stanie i w znacznie niższych cenach.

Jak wybrać mocny pawilon ogrodowy?

Przede wszystkim kupując pawilon ogrodowy, należy zwrócić uwagę na użyte do jego budowy materiały. Powinny być one odporne na opady atmosferyczne, rozdarcia oraz działanie promieniowania UV. Do tego jego konstrukcja powinna być wytrzymała wobec wiatru. Aby mieć pewność, że materiał jest dobry, należy sprawdzić, jaką ma gramaturę, naszej uwadze nie powinny ujść także szwy. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do takich konstrukcji jest poliester. Najbardziej wytrzymałe są pawilony ogrodowe, których stelaż wykonany jest z metalu malowanego proszkowo, lub ocynkowanego, co zabezpiecza go przed rdzą. Rurki tworzące stelaż powinny mieć przynajmniej 1,5 cm grubości.

Wady i zalety pawilonu ogrodowego

Wiele osób staje przed dylematem dotyczącym tego, czy lepszym wyborem jest altana, czy właśnie pawilon ogrodowy. Jak już wcześniej wspominaliśmy, pawilon bez wątpienia ma tę zaletę, że jest mobilny i znacznie lżejszy. Nie stanowi stałej konstrukcji, dzięki czemu zawsze mamy możliwość niezaaranżowania swojego ogrodu. Zarówno pawilon, jak i altana ogrodowa ochronią nas przed ostrym słońcem, wiatrem, czy opadami deszczu. Trzeba jednak przyznać, że pawilon jest znacznie bardziej narażony na uszkodzenie. Samo rozkładanie i składanie go co roku może spowodować, że materiał z czasem będzie tracił swoje właściwości, w niektórych miejscach mogą pojawić się dziury.

Niektórzy uważają również, że pawilony nie są tak ładne, jak altanki, które łatwiej jest wkomponować w przestrzeń ogrodu. To oczywiście kwestia gustu, a na korzyść pawilonów przemawia bez wątpienia to, że dostępne są w bardzo szerokiej kolorystyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here