Strona główna Biznes

Jak się ubrać i jak zachować na firmowej imprezie

358
1
Grupa ludzi na spotkaniu

Imprezy firmowe nie zdarzają się często, ale jak już mamy z nimi do czynienia, wtedy pojawia się problem – co ubrać? Jak się zachować? Co wypada, a co nie? Inaczej sytuacja wygląda w czasie pracy, kiedy mamy bądź nie mamy z kimś do czynienia, natomiast impreza organizowana przez firmę jest zdarzeniem na tyle wyjątkowym, że należy się do niej odpowiednio przygotować.

Jak się ubrać na imprezę firmową?

Ubiór to podstawa. Dobre zaprezentowanie się w czasie takiej imprezy może mieć duży wpływ na nasze relacje z innymi pracownikami oraz szefostwem. Nie bez powodu istnieje powiedzenie – jak cie widzą, tak cię piszą. To, w co się ubierzemy oczywiście zależy od tego, jaką formę impreza ma mieć. Są jednak pewne kwestie, o których powinno się pamiętać zawsze. Ponieważ jest to spotkanie po godzinach pracy, warto założyć coś odmiennego od tego, w czym chodzi się na co dzień. Może to być elegancka sukienka o odpowiedniej długości, albo inny strój, który przeznaczony jest właśnie na takie spotkania wyjściowe. Wszystko zależy od typu imprezy, jednak nie należy przesadzać. Zbyt duża ekstrawagancja, albo zbyt krótka spódniczka może wywołać niesmak, a to nie byłby pożądany efekt.

Jak się zachowywać na imprezie firmowej?

W dużej mierze wszystko zależy od ludzi, z którymi się pracuje oraz od wielkości firmy i tego, jakie stosunki panują między pracownikami i przełożonymi. Jeżeli jest to impreza bardzo oficjalna, wówczas należy bardziej uważać zarówno na to, co się mówi oraz jak dużo. Nadmierna gadatliwość i ciągłe plotkowanie może zostać źle odebrane. Kontakt z ludźmi jest bardzo ważny, ponieważ takie spotkania w dużym stopniu są w stanie zintegrować pracowników i pomóc w znalezieniu nowych znajomości oraz dobrym zaprezentowaniu się przed szefostwem. Dobrze jest również krążyć wokół innych ludzi, rozmawiać i słuchać, a także poznawać nowe osoby.

Elegancko ubrana kobieta siedząca przy stole

Jedzenie i picie na imprezie firmowej

Kolejna ważna rzecz. Żadna impreza czy to firmowa, czy inna nie może obejść się bez tych dwóch aspektów. To, o czym należy pamiętać to, aby jeść i pić z umiarem. Przyszło się na to spotkanie ze względu na ludzi, a nie jedzenie, więc spożywanie posiłku powinno być na drugim miejscu. Podobnie jest z alkoholem – należy nie przesadzać, ponieważ nadmiar trunku może zdecydowanie popsuć zabawę i łatwo wówczas o kompromitację, a wtedy nasza reputacja poleci na łeb i szyję i niestety nic się z tym nie będzie dało zrobić.

Co z przyprowadzaniem gości na imprezę firmową?

Wszystko zależy od zaproszenia. Jeżeli zostało wyraźnie zaznaczone, żeby przyprowadzić osobę towarzyszącą, wtedy tak, można ze sobą zabrać partnera czy partnerkę, albo inną osobę. Wtedy jednak należy uważać kogo się przyprowadza, żeby taka osoba nie wywołała niepotrzebnego zamieszania. Jeżeli jednak jest to impreza zamknięta i zarezerwowana tylko dla pracowników, sprawa jest jasna, lepiej nie zabierać ze sobą nikogo. Nieproszony gość mógłby być bardzo niemiło przyjęty. I o czym jeszcze warto pamiętać – ważne jest to, by na taką imprezę dotrzeć punktualnie, bo choć jest to zabawa, spóźnienie mogłoby zostać źle odebrane, a poza tym, zwróciłoby to na nas zbytnią uwagę.

1 KOMENTARZ

  1. Jak się idzie na taką oficjalną firmową impreze to naprawdę trzeba uważać, żeby się nie wkopać, ale zazwyczaj jednak działają one integracyjnie, przynajmniej tak uważam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here