Strona główna Biznes

Jak dorobić do pensji? 9 sposobów na dodatkowy zarobek

258
0
Dodatkowe pieniądze

Każdy z nas boryka się z problemem pieniędzy uciekających z portfela. Niekiedy oszczędzając, odejmując sobie od ust i liczenia każdej złotówki, wciąż tych pieniędzy brakuje. Wtedy większość z Nas wpada na pomysł, aby dorobić. Jakie mamy możliwości w tym zakresie, przeczytajcie poniższe zestawienie.

  1. Zbieractwo
  2. Sprzedaż włosów
  3. Wyprowadzanie psów
  4. Sprzedaż zdjęć
  5. Wypiekanie ciast
  6. Wynajmowanie nieruchomości
  7. Zakłady sportowe i bukmacherskie
  8. Korepetycje
  9. Prace domowe

1. Zbieractwo

Wiosna i lato czyli tzw. sezon, to doskonały czas na dorobienie pieniędzy w łatwy i w miarę możliwości, przyjemny sposób. Taka praca dotyczy przede wszystkim zbierania i sprzedawania do skupu określonych dóbr naturalnych. W dzisiejszych czasach wszyscy stawiają na naturalność w 100% więc można się przejść na łąkę w poszukiwaniu drogocennych ziół.

Tak zebrane przez Nas zioła można oddać najbliższego skupowi. Oczywiście, zanim to zrobicie to przejrzyjcie Internet w poszukiwaniu informacji na temat tego, na jakie zioła jest największe zapotrzebowanie i gdzie ich szukać. W okresie jesiennym możecie poszukać dorodnych grzybów, na które również jest duży popyt.

2. Sprzedaż włosów

Może w pierwszej chwili brzmi to dziwnie ale nie jest to takie straszne, jak się wydaje. Osoby posiadające gładkie, zdrowe i długie włosy mogą je ściąć u fryzjera i jednocześnie, dostać pieniądze za ich sprzedaż. Zapytacie, komu są potrzebne cudze włosy? Otóż zakłady perukarskie chętnie skupują ładne, również farbowane włosy do produkcji peruk z naturalnych włosów. Oczywiście nigdy nie są to byle jakie włosy, tylko te zdrowe i zadbane. Im dłuższe włosy, tym możemy liczyć na większy zysk liczony nawet w setkach złotych. Sprzedaż włosów jest o tyle wygodnym rozwiązaniem, że nie wymaga od nas praktycznie żadnego wysiłku.

3. Wyprowadzanie psów

Wiele osób nie decyduje się na posiadanie psiaka ze względu na brak możliwości częstego wyprowadzania go na spacer. Duża liczba psów jest też zaniedbywana przez zapracowanych właścicieli. Wtedy do akcji wkraczamy My, wystawiając stosowane ogłoszenie, najlepiej w widocznych miejscach jak słupy czy tablice, gdzie ktoś może je zauważyć. Chyba nie trzeba dodawać, że taka opcja jest skierowana tylko i wyłącznie do osób, które lubią zwierzęta i nie są uczulone na sierść.

4. Sprzedaż zdjęć

Jeżeli często podróżujecie lub jesteście miłośnikami fotografii i przy każdej okazji robicie zdjęcia krajobrazów, ludzi, różnych obiektów, wówczas możecie wystawić swoje zdjęcia na sprzedaż na stosownym portalu. Biura podróży, firmy reklamowe czy językowe szkoły często poszukują różnego rodzaju fotografii, które pomogą im promować działalność. Możecie spróbować szczęścia w różnorodnych galeriach fotografii, może kogoś zainteresują Wasze zdjęcia.

5. Wypiekanie ciast

Jeżeli potraficie wypiekać ciasta, torty, owocowe tarty możecie zaproponować właścicielom pobliskich kawiarni swoją współpracę. Kawiarnie rzadko kiedy zajmują się samodzielnym wypiekiem ciast i zazwyczaj kupują gotowe ciasta i wypieki. Wiadomo, że ciasto wypiekane w domowym zaciszu smakuje o wiele lepiej, więc jest duża szansa że znajdzie się chętny na taką współpracę. Jeżeli zainteresujecie kogoś swoją propozycją, wówczas przynieście na rozmowę swoje popisowe wypieki.

6. Wynajmowanie nieruchomości

Ta część naszego społeczeństwa która posiada dodatkową nieruchomość ale z niej nie korzysta, może ją wynajmować komuś, komu za to przyda się bardzo. Pieniądze płynące z wynajmu to rząd średnio od kilkuset do ponad tysiąca złotych miesięcznie, zatem jest to stały i w jakimś stopniu pewny dochód. Nawet jeżeli daną nieruchomość trzeba by wyremontować to i tak pieniądze bardzo szybko się zwrócą, a potem to już można na tym tylko zarabiać.

7. Zakłady sportowe i bukmacherskie

Ta metoda dorabiania może nie przynosi pewnego zysku, ale nie da się ukryć że jest to zajęcie niezwykle emocjonujące. Wiele osób które zajmują się tym „zawodowo” uważają to za dobrą zabawę, ciekawy sposób spędzania czasu po pracy i przede wszystkim, jest to ogromna szansa na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Wystarczy tylko wybrać dyscyplinę sportową, która cię najbardziej interesuję, o której coś wiesz i ewentualnie możesz się douczyć i zacznij zarabiać na zakładach sportowych.

8. Korepetycje

W tym wypadku nie trzeba być studentem ani dyplomowanym nauczycielem by móc w ten sposób przekazać komuś wiedzę i przy okazji na tym zarobić. Tutaj bardziej liczy się powołanie i cierpliwość więc trzeba się mocno zastanowić, czy dana osoba się do tego nadaje. Uczyć można nie tylko dzieci i młodzież ale również seniorów np. obsługi komputera czy gry na danym instrumencie. Uczyć można wszystkiego. Można także nagrywać filmy, prowadzić blogi i szeroko działać w Internecie, co w ostatnim czasie stało się bardzo popularne.

9. Prace domowe

Sprzątanie, robienie zakupów, wspomniane wcześniej wyprowadzanie psów, opieka nad domami w sytuacji wyjazdu właścicieli czy prace w ogródkach, to ostatnia w tym zestawieniu propozycja zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jeżeli tylko jesteś w dobrej kondycji fizycznej, to poszukaj ogłoszeń lub sam je umieść. Z pewnością znajdą się chętne osoby, którym taka usługa bardzo się przyda albo ktoś, kto potrzebuje wsparcia przy tego typu pracach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here