Strona główna Motoryzacja

Ile kosztuje wypożyczenie auta?

188
0
Wypożyczony samochód

Wybierasz się na wakacje? A może planujesz podróż pociągiem, lecz na miejscu wolisz poruszasz się samochodem? W takim razie skorzystaj z usług wypożyczalni aut – to wcale nie jest tak drogie, jak mogłoby się wydawać.

Wypożyczanie samochodów – ceny

W każdym większym mieście znajdziesz co najmniej kilka wypożyczalni aut. Umożliwiają one zarówno rezerwację telefoniczną/mailową, jak i możliwość wynajmu samochodu „od ręki”, na miejscu. A jaki jest koszt takiej usługi? To zależy. Na początku musisz wiedzieć, że cenę wypożyczenia auta sprawdzisz w internecie, nic Cię więc nie zaskoczy. My natomiast podajemy orientacyjne kwoty, jakich możesz się spodziewać.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę wypożyczenia pojazdu jest marka i model samochodu. Za miejskie, wygodne hatchbacki zapłacisz od 60 zł do 70 zł za dobę. Jednak im większe lub bardziej luksusowe auta, tym cena wzrasta. Zwykle wynosi 200-300 zł za dobę, aczkolwiek za najbardziej ekskluzywne modele zapłacisz… 400 zł.

Lecz to nie wszystko, o czym musisz wiedzieć. Podane stawki obowiązują najczęściej, gdy wypożyczasz pojazd na kilka dni. Jeśli samochód będzie Ci potrzebny tylko na jeden czy dwa dni, niestety zapłacisz więcej o 20-30 zł za dobę. Natomiast dobra wiadomość jest taka, że w wielu przypadkach powyżej określonej liczby dni możesz już negocjować cenę. Jeśli więc wybierasz się w wakacyjną podróż, zawsze dopytaj, czy nie ma możliwości obniżenia kosztów.

Tylko musimy Cię przestrzec przed jedną rzeczą. Wybieraj te oferty, w których nie ma limitu kilometrów. W innym przypadku, po przejechania określonej liczby kilometrów, zapłacisz określoną stawkę za każdy następny odcinek. Wtedy ostateczna cena może Cię zaskoczyć.

Jak wypożyczyć auto?

Skoro wiesz już, jakie są ceny wynajmu aut, mamy kilka wskazówek, jak się przygotować do ich wypożyczenia. Możesz to zrobić osobiście, w siedzibie firmy lub wcześniej zarezerwować pojazd oraz termin telefonicznie, mailowo lub przy pomocy formularza dostępnego na stronie wypożyczalni.

Aby dokonać rezerwacji, zwykle trzeba mieć ukończone 19 lat. Konieczne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu, a także prawa jazdy co najmniej od roku.

Przed odbiorem auta, musisz uiścić kaucję. Jej wysokość najczęściej uzależniona jest od wartości wybranego samochodu. Pieniądze te zostaną Ci zwrócone, jeśli nie doprowadzisz do żadnych uszkodzeń.

Co istotne, zawsze otrzymujesz pojazd z pełnym bakiem, aczkolwiek paliwo nie jest wliczone w koszt usługi. Przed zwrotem musisz więc uzupełnić jego poziom. I co ważne, a nie każdy o tym wie, jeśli samochód posiada dodatkowe ubezpieczenie AC, a miałeś stłuczkę niewynikającą z Twojej winy, i tak musisz wezwać policję oraz od razu zawiadomić pracownika wypożyczalni.

Wypożyczalnia aut – dodatkowe usługi

Wypożyczalnie oferują też dodatkowe usługi, które są oczywiście płatne. Do najpopularniejszych z nich należy możliwość podstawienia samochodu w wybrane miejsce. Cena tego zależy od liczby kilometrów, jakie należy przejechać, może wynosić ok. 50 zł.

Płaci się też za dodatkowego kierowcę ok. 25 zł za dzień wynajmu. Co to oznacza? Że auto może prowadzić również inna osoba niż ta, która je wypożyczyła. Jeśli chcesz mieć w samochodzie nawigację, musisz liczyć się z kosztem ok. 40 zł za dobę. Natomiast za fotelik dla dziecka zapłacisz 30-40 zł za dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here