Strona główna Rozrywka

Co warto zobaczyć w Niemczech? TOP 5

331
2
Neuschwanstein zamek w Niemczech

Czy Niemcy to kraj pozbawiony walorów turystycznych, do którego jeździ się tylko po to, by znaleźć pracę lub odwiedzić rodzinę? Absolutnie nie! Nasz bezpośredni, zachodni sąsiad jest niesamowicie interesującym pod względem zabytków, krajobrazów i nie tylko, krajem. Jeśli uważasz, że Niemcy są nudne i nie ma tam nic do zobaczenia, to koniecznie przeczytaj ten artykuł, a zmienisz zdanie!

Niemieckie zamki najpiękniejsze na świecie!

Może się wydawać, że baśniowa sceneria, którą znamy z bajek chociażby Walta Disneya powstała dzięki wspaniałej wyobraźni osób, które w dodatku potrafiły ją przelać na papier. Nic bardziej mylnego! Najsłynniejszy baśniowy zamek istnieje na prawdę i znajduje się właśnie w Niemczech. Schloss Neuschwanstein, bo tak brzmi jego oryginalna nazwa, był inspiracją dla twórców chociażby „Królewny Śnieżki”. Jest położony w malowniczej scenerii Alp, w Bawarii. Co roku przyjeżdża go zwiedzić ponad milion osób. Na każdym robi ogromne wrażenie, a teraz pomyśl, że jest to tylko jeden z wielu takich obiektów w tym kraju!

Katedry i kościoły, które warto zobaczyć

Najsławniejszą katedrą w Niemczech jest bez wątpienia katedra w Kolonii. Nic dziwnego, w końcu przez długi czas była największym budynkiem na świecie. Jej budowa trwała ponad 600 lat, a obecnie jest w trakcie remontu oraz prac konserwatorskich. Ponadto jest wyposażona w największy dzwon na naszej planecie. Nosi on imię świętego Piotra. Warto jednak wspomnieć o innej katedrze, która znajduje się w Aachen (Akwizgran). Jest to obowiązkowy punkt dla każdego miłośnika historii i nie tylko. Wewnątrz katedry znajduje się tron Karola Wielkiego, jest to również miejsce jego wiecznego spoczynku, a także koronacji 30 władców Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Znajdują się tam także cztery najwyższej wagi relikwie Marii, Jezusa oraz Jana Chrzciciela. Sufity katedry zdobią przepiękne, niezwykle kunsztownie wykonane mozaiki.

Katedra w Akwizgranie

Cudowne niemieckie krajobrazy

Oprócz wielu zabytków architektury, w Niemczech znajdziemy mnóstwo niesamowitych krajobrazów stworzonych przez przyrodę. Jednym z takich magicznych miejsc jest Schwarzwald, po polsku Czarny Las, który tworzy masyw górski rozciągający się na przestrzeni 160 km. Są to raczej niskie góry, najwyższy szczyt sięga około 1500 m n.p.m. jednak nie to stanowi o wyjątkowości tego miejsca. Zbocza górskie porastają tutaj gęsto lasy jodłowe i świerkowe, wśród których możemy znaleźć źródło Dunaju. Ponadto z Czarnym Lasem wiąże się wiele legend, to tam miały żyć czarownice, diabły i inne mityczne stwory, stamtąd wywodzi się wiele baśni i podań ludowych. Na temat Schwarzwaldu powstała już nie jednak książka i przewodnik, na pewno warto do nich zajrzeć przed wizytą w tym miejscu.

Ekstremalne doznania, czyli Europa-Park w Rust

Jeśli nie jesteście entuzjastami szorowania miejski bruków, zwiedzania muzeów i biegania po górach i lasach, to Niemcy mają dla Was świetną alternatywę. W kraju tym znajdziemy wiele parków rozrywki, w których można spędzić cały dzień, jednak Europa-Park ma do zaoferowania największą dawkę wrażeń. Jest to jedno z największych tego typu miejsc w Europie, podzielone na 13 stref tematycznych (każda strefa nawiązuje wystrojem, klimatem i atrakcjami do jednego z europejskich państw). Wśród atrakcji znajdziemy 11 kolejek górskich, które naprawdę mrożą krew w żyłach, a ponadto wiele innych niespodzianek, których ilość z roku na rok rośnie. Jeden dzień w Europa-Parku to za mało, aby w pełni wykorzystać i nacieszyć się tym miejscem.

Rollercoaster wodny w Europa Parku

Po prostu Berlin

To miasto zasługuje na osobny artykuł. Nie sposób wymienić każdego miejsca, które jest warte zobaczenia w stolicy Niemiec. Bogata historia, ciekawa architektura, ogromnie ważne dla historii Europy i świata zabytki, to tylko niektóre z argumentów za tym, aby spędzić w Berlinie przynajmniej kilka dni. No i, rzecz jasna, Brama Brandenburska. Tam trzeba pojechać!

2 KOMENTARZE

  1. Co by nie mówić o Niemczech, jest tam naprawdę bardzo wiele ciekawych wartych odwiedzania atrakcji 🙂 Mi najbardziej odpowiada zwiedzanie pod kątem zabytków i historii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here