Strona główna Motoryzacja

Znaki drogowe i wynajem znaków drogowych przez firmy

678
1
znaki drogowe

Znaki drogowe to zmora każdego adepta kursu nauki jazdy. Jednak dzięki nim wszyscy czujemy się na drodze bezpieczniej i łatwiej dotrzeć nam do wyznaczonego celu. Kto potrzebuje znaków drogowych i do czego tak naprawdę służą? Wszystkiego dowiecie się z poniższego tekstu.

1. Po co nam znaki drogowe

Istnieją kraje, w których nie ma znaków drogowych, a jedyną regulacją ruchu drogowego jest sygnalizacja świetlna. Nie jest to jednak dobry wzór do naśladowania, ponieważ ilość wypadków jest tam bardzo wysoka.

Znaki drogowe to nie tylko zakazy i nakazy. Ich funkcją jest także informowanie o utrudnieniach na drodze. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku remontów jezdni. Wynajem znaków drogowych oraz zlecenie oznakowania jest możliwe w takich firmach jak Unistop i jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, ponieważ nie każde przedsiębiorstwo potrzebuje tego rodzaju oznakowania na stałe.

2. Kupić czy wypożyczyć

To podstawowe pytane, które zadaje sobie wiele firm budowlanych i drogowych. Odpowiedź na nie jednak jest bardzo prosta. Jeśli stale ich potrzebujemy, to znacznie wygodniejsze będzie ich zakupienie. Jeśli jednak wykorzystujemy je okazjonalnie, to nie ma takiej potrzebny. Znacznie praktyczniejsze okaże się oczywiście ich wypożyczenie. Istnieje również trzecia opcja. Można kupić te znaki, z których korzysta się najczęściej, a wszystkie inne wypożyczać.

3. Znaki drogowe – budowy

Korek na wiele kilometrów, remont jezdni i upał. Bez znaków drogowych, które informują nas o objeździe naprawdę trudno byłoby nam się odnaleźć na drodze. Dzięki drogowcom jesteśmy w stanie odpowiednio wcześnie wybrać inną trasę, dzięki czemu oszczędzamy czas i nerwy. W takich wypadkach dobrze przydaje się również nawigacja i aplikacje telefoniczne, które usprawnią nasze przemieszczanie się.

4. Znaki drogowe – wielkie wydarzenia

Należy jednak pamiętać, że znaki drogowe wykorzystywane są nie tylko w przypadku wielkich budów czy remontów. Są one również niezbędne w trakcie takich wydarzeń jak maratony, większe marsze, czy Światowe Dni Młodzieży. Przez krótki czas zmienia się wtedy niemal całkowicie organizacja ruchu. Znaki są w stanie pokierować zarówno kierowców, jak i pieszych we właściwy sposób, by mogli dotrzeć do celu bez większych przeszkód. Organizatorzy takich wydarzeń zazwyczaj nie posiadają znaków drogowych. Wypożyczenie ich staje się więc najlepszą możliwością.

5. Jak wybrać firmę do wynajmu znaków drogowych

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jej dotychczasowe doświadczenie. Ważna jest bowiem nie tylko jakość samych znaków, lecz również ich sposób montażu. Zwykle to właśnie firma, od której je wynajmujemy, zajmuje się ich prawidłowym ulokowaniem w pobliżu pasa jezdni.

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiedziałam, że znaki drogowe można wypożyczyć. I zawsze mi się wydawało, ze są produkowane przez urzędy miast, a nie, że one je wykupują od takich firm. No ale człowiek uczy się przez całe życie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here