Strona główna Dom i Rodzina

Ubranka do chrztu dla chłopców – gustownie i praktycznie!

698
5
ubranka do chrztu dla chłopców

Niektórzy cenią sobie klasę już od pierwszych dni życia, a właściwie ich rodzice dbają o to, by tak było. Chrzest to wielkie wydarzanie, podczas którego nasze dziecko przedstawiane jest sporej części rodziny i znajomych. Dla malucha to jednak również ogromny stres. Warto więc postarać się o to, by zminimalizować negatywne czynniki, które mogą zdenerwować dziecko. Na pewno istotny jest strój. Niewygodny krój lub materiał podrażniający skórę to często powody płaczu maluchów. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania ubranka do chrztu dla chłopców.


1. Wygodny krój ubranka do chrztu

Wybierając strój dla dziecka powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jedną z nich jest na pewno fakt, że ubranka dla chłopców do chrztu to nie tylko gust rodziców ale także wygoda dziecka (link: balumi.com.pl/kategoria/ubranka-dla-chlopcow). W pierwszej kolejności powinniśmy się skupić na wygodnym dla maluszka kroju, a nie jedynie na warstwie estetycznej ubrania. Na co zwrócić uwagę?

Nie wybierajmy strojów zbyt mocno dopasowanych, które będą ograniczać ruchy chłopczykowi lub prowadzić do otarć. To prawda, ze maluszek w trakcie ceremonii będzie znajdował się przez większość czasu w wózku lub w ramionach matki, jednak wszelkie przeszkody przy wykonywaniu ruchów mogą skończyć się panicznym płaczem. Lepiej więc tego uniknąć.

2. Wysokiej jakości materiały

Ubranek do chrztu, a także szerzej, ubranek dla dzieci, powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. Tylko jakie to są materiały? Już odpowiadamy. Kiedy wybieracie strój do chrztu, zwróćcie szczególną uwagę na barwniki, które zostały użyte. To zwykle one doprowadzają do alergii wrażliwą skórę dziecka. Warto więc szukać na etykiecie informacji, że barwniki są hipoalergiczne. Czy to wszystko?

Musimy również pamiętać o tym, by materiał był delikatny. Najlepiej wybierać takie stroje dla dziecka, które posiadają bawełnianą podszewkę. Unikniemy w ten sposób podrażnień. Przyjemne w dotyku materiały jednocześnie uspokajają maluszka, dzięki czemu mamy większą pewność, że ceremonia chrztu przebiegnie pomyślnie.

3. Koszulo-body – praktyczne rozwiązanie

Wychodząca ze spodni koszula to już przeszłość. Wasz chłopiec może wyglądać jak młody gentleman, jednocześnie nosząc na sobie wygodne i praktyczne body, które łatwo się zakłada i zdejmuje. To częsty trend w modzie dziecięcej. Warto go więc wykorzystać podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Na pewno przyda nam się ono jeszcze kilkukrotnie przy innych okazjach.

4. Elegancja podczas chrztu

O elegancji powinniśmy myśleć dopiero wtedy, gdy wszystkie poprzednie warunki zostaną spełnione. Co jest teraz modne? Przede wszystkim klasyka, czyli niemowlęce wersje męskich garniturów, które jednak charakteryzują się dużą elastycznością. Popularne są kamizelki, muchy i krawaty. Przy zimniejszych temperaturach warto pomyśleć o nakryciu głowy, które może być ciekawym elementem stylizacji, zapewniając jednocześnie odpowiedni komfort dziecku.

5 KOMENTARZE

  1. Strój musi być na pewno wygodny żeby maluszek czuł się komfortowo. 🙂 Teraz jest ogromny wybór więc łatwo znaleźć eleganckie i ładne ubranko na chrzciny.

  2. warto rzeczywiście kupoać w sieci, ponieważ hurtownie te same a jest duuuuuuża oszczędność na ubrankach kupowanych do chrztu w sklepie naziemnym a w internecie, naprawdę polecam ale wcześniej zrobic dobry wywiad! zerknąć w sklepie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here