Strona główna Rozrywka

Top10 najlepsze filmy, seriale produkcji własnej Netflix-a

183
0
Kobieta leżąca na łóżku oglądająca Netflix

Netflix szturmem podbił rynek VOD, ale nie poprzestał tylko i wyłącznie na udostępnianiu filmów i seriali, ale i sam włączył się z ich produkcję. Filmy z tak zwanej serii Netflix Original mają swoich zwolenników i przeciwników, niewątpliwie, choć są wśród nich też i tytułu słabe, można znaleźć wiele tych, które zyskały dużą popularność. Oto TOP 10 filmów i seriali produkcji własnej Netfliksa!

Narcos

W dużym skrócie jest to serial opowiadający o dwóch agentach, którzy zostali wysłani do Kolumbii w celu zlikwidowania działającego tam rynku narkotykowego. Konkretnie chodzi o zlikwidowanie tamtejszego bossa, Pablo Escobara. Opowieść osadzona została w końcówce lat 80., co tylko podkreśla barwność tego obrazu. Serial doczekał się 3 sezonów.

Stranger Things

Jest to serial, który właściwie od początku zyskał rzeszę fanów. To opowieść osadzona w latach 80. i skupia się na niewielkim miasteczku, w którym zaczynają się dziać dziwnie niepokojące rzeczy. Zaczyna się od zniknięcia 12-letniego chłopca, potem jest już tylko straszniej. Można obejrzeć 3 sezony, powstają kolejne.

Dom z papieru

Kolejny hit Netfliksa, który opowiada o grupie przestępczej zajmującej się napadami na banki i inne instytucje. Zostali zebrani przez tajemniczego „Profesora”, a powodem jest bunt przeciwko władzy i rządu. Dostępne są obecnie 4 sezony i cieszy się dużą popularnością wśród widzów.

Winter on Fire

Jest to film z 2015 roku, opowiadający o rewolucji na Ukrainie, zapoczątkowanej przez demonstrację studencką. Ostatecznie działania te przeistaczają się w ostateczny upadek prezydenta Janukowicza. Jest to film dokumentalny, który na Netflix zyskał dużą popularność.

Śledztwo Spensera

Jest to jedna z nowszych produkcji, bo z 2020 roku. To zdecydowanie film sensacyjny, opowiadający o byłym gliniarzu, który lubi pakować się w problemy, zamiast je rozwiązywać, o czym świadczy fakt, że trafił wcześniej do więzienia. Po wyjściu z odsiadki, stara sobie poukładać życie na nowo, ale ponownie zostaje uwikłany w kłopoty. Duża dawka akcji.

Historie małżeńskie

Ten spokojny film opowiada o sielance, ale i problemach, jakie mogą pojawić się w małżeństwie z długoletnim stażem. Gdy oboje zyskują szanse na zawodowy awans, ich ścieżki zaczynają się coraz bardziej oddalać. Historia skupia się przede wszystkim na tym, jak w ciągu lat może zmienić się postrzeganie rodziny i własnych pragnień oraz jak ponownie to wszystko złączyć.

Czarne Lustro

Jest to serial, który łączy w sobie dramat, thriller oraz sci-fi. Każdy odcinek opowiada inną historię ludzi przyszłości, którzy mierzą się z licznymi problemami, jakie daje im postęp technologiczny oraz ogólny rozwój cywilizacji. W przeważającej licznie są to obrazy ponure i depresyjne.

Bright

Bright to film akcji z 2017 roku wykonany w konwencji fantasy. Ludzie, elfy, orki i wiele innych istot żyje obok siebie, często nie do końca pokojowo. Dwaj policjanci, człowiek i ork muszę połączyć siły, by uratować świat, przed grożącym mu niebezpieczeństwem. Jest akcja i jest spora dawka humoru.

Wiedźmin

W rankingu nie mogłoby zabraknąć także Wiedźmina, czyli nowej adaptacji prozy Sapkowskiego, za którą zabrało się Netflix. Jak się okazało, próba ta wyszła dobrze i choć znalazło się sporo osób niezadowolonych, serial jako tako odniósł sukces i w tym momencie trwa oczekiwanie za kolejny sezon tej produkcji.

BoJack Horseman

Jest to produkcja nietypowa i przeznaczona raczej dla dorosłych widzów, choć to kreskówka. Opowiada o popularnym niegdyś koniu-aktorze, którzy próbuje odnaleźć się w dzisiejszych czasach i odzyskać dawną chwałę, walcząc o względy z innymi, współczesnymi celebrytami. Serial doczekał się aż 6 sezonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here