Strona główna Rozrywka

Sennik, znaczenie snów – co to jest? przykłady?

1855
8
ksiązka sny

Zazwyczaj śmiejesz się z ludzi, którzy wierzą w swoje sny, jednak kiedy przyśni Ci się dziecko lub pieniądze, otwierasz przeglądarkę i sprawdzasz znaczenie tych symboli? Po co nam sny, czy mają znaczenie i czy warto czytać senniki? Wszystkiego się dowiecie.

1. Czy sny mają znaczenie?

Nad tym zagadaniem ludzie zastanawiali się od zawsze. Pierwsze senniki powstawały już w Babilonie i Egipcie. Znaczenia snów poszukiwali władcy, żeby wiedzieć, czy już pora na wyprawę wojenną. Zły sen faraona mógł natomiast kosztować życie jednego ze sług.

Sny spisywano w specjalnych księgach i starano się je tłumaczyć. Z czasem powstały specjalne senniki, który miały zbierać często powtarzające się marzenia senne i ich znaczenie.

Snami zajmowała się też nauka. Zygmunt Freud sto lat temu badał sny kobiet cierpiących na nerwicę i starał się stworzyć gramatykę marzeń sennych, dzięki której można by je czytać jak otwartą księgę. Obecnie metoda jest raczej traktowana jako ciekawostka i anachronizm, ponieważ wynikało z niej jedynie to, że wszystko jest winą naszych matek.

2. Co znaczy sen o dziecku?

W różnych sennika dziecka ma różną symbolikę. Arabowie uważają, że możesz sobie nie poradzić ze zbliżającym się problemem. Na szczęście możemy wybrać jeszcze sennik babuni, który jest dla nas czasami nieco bardziej optymistyczny. W tym senniku dowiemy się, że pojawienie się dziecka oznacza nowe możliwości i powodzenie w interesach. Niestety, może też oznaczać rozstanie z partnerem.

3. Co znaczy sen o zębie?

Jeśli widzisz sam ząb może on oznaczać nierozładowaną energię seksualną. Zęby u innych, to powodzenie Twoich znajomych. Znaczeń jest jednak znacznie więcej. Jeśli zęby są czyste, to oznaka, że Twoje małżeństwo będzie szczęśliwe. Brudne natomiast sugerują zły okres w Twoim życiu. Jeśli zobaczycie złamany ząb – możecie podejrzewać, że będą Was czekać problemy ze zdrowiem.

4. Co znaczy sen o pieniądzach?

Wiele osób podejrzewałoby, że będą one oznaczać finansowy sukces w przyszłości.Tymczasem znaczenie jest zupełnie inne. Przede wszystkim konieczne jest załatwienie zaległych spraw. Jeśli w naszym śnie pojawią się kolorowe, papierowa pieniądze, to czeka nas pomyślna nowina. Jeśli trzymamy się ich kurczowo, spodziewajmy się kłopotów i to już niedługo.

5.Co znaczy sen o pająku?

Niektóre senniki twierdzą, że to bardzo niedobry znak. Nasze szczęście wisi na włosku i w każdej chwili może wydarzyć się coś złego. Jeśli zabijesz pająka, to niedługo się z kimś pokłócisz. Ugryzienie pająka oznacza, że Twój partner Cię zdradza. Jeżeli natomiast zabijesz pająka, to zapewne czeka Cię wielka finansowa nagroda.

8 KOMENTARZE

  1. Ja czasem mam tak dziwne sny, e czasem się zastanawiam do kogo się zwrócić, żeby mi wyjaśnił co one oznaczają. Co to się tej ludzkiej głowie kłębi toja nie wiem.

  2. Nie wiem tak naprawdę czy sny mają jakieś znaczenie. Nie raz śniło mi się, że komuś albo mnie wypadają zęby, a to podobno zapowiada wielkie nieszczęście albo śmierć. Wolę o tym raczej nie myśleć.

  3. Moje sny nigdy się nie sprawdzają, dlatego coraz częściej wątpię w to, czy w ogóle wiara w ich prorocze właściwości ma jakiś sens. Chociaż mojej koleżance kilka snów już sprawdziło, więc może to jednak ma jakiś sens?

  4. Mnie również parę razy sny się sprawdziły. A kiedyś myślałam, że to tylko bujdy rozpowiadane przez przesądne osoby… jak widać to prawda

  5. Mnie na szczęście sny nigdy się nie sprawdzają, ale może dlatego, że nie wierzę w senniki. Sny to „okruchy naszej codzienności” i właśnie tak je traktuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here