Strona główna Kultura

Najlepsze horrory ostatnich lat

479
2
Ciemny las z mgłą i odległymi światłami

Horrory to gatunek filmowy, który nigdy się nie znudzi i zawsze będzie miał odbiorców. Każdy lubi się trochę bać, zażyć odrobiny dreszczyku emocji, poczuć lęk, który jest zupełnie inny, niż ten na co dzień, ponieważ ograniczony czasem trwania filmu. Oto zestaw kilku pozycji wartych obejrzenia.

1. Sinister

Jest to film opowiadający o Ethanie Hawke’u, autorze powieści kryminalnych, który po przeprowadzce do nowego domu znajduje tajemnicze kasety z szokującymi nagraniami. Zaczyna odkrywać przerażającą tajemnicę domu oraz jego poprzednich mieszkańców.

2. Następny jesteś ty

Jeden z lepszych horrorów ostatnich lat. Gang zamaskowanych oprawców napada na dom i zaczyna terroryzować mieszkańców. Nikt nie wie dlaczego akurat oni zostają napadnięci, nieoczekiwanie jednak okazuje się, że jeden z członków napadniętej rodziny zdaje się być kimś innym, niż mogłoby się wydawać. Akcja nabiera tempa.

3. [Rec] i [Rec] 2

Dwa głośne horrory opowiadające o grupie ludzi, którzy muszą zacząć walczyć o życie w momencie, gdy zostają zamknięci w opuszczonym budynku. Wydaje się to być dość oklepane, jednak zdecydowanie warto to obejrzeć.

Cień sylwetki człowieka i jego ręki

4. Silent Hill

Film znany chyba każdemu. Historia opowiada o tajemniczym miasteczku, o którym wykrzykuje przez sen 12-letnia dziewczynka. Zaniepokojona matka postanawia pojechać z córką do tego miejsca. Zanim jednak dojechały dochodzi do wypadku, a dziecko znika. Zdesperowana matka będzie walczyć o życie i szukać córki.

5. 1408

Jest to adaptacja powieści Stephena Kinga, mistrza horroru. Bohater jest pisarzem, autorem książek o zjawiskach paranormalnych. Tym razem postanawia podważyć mit pokoju 1408, który znajduje się w nowojorskim hotelu. Mimo ostrzeżeń kierownika, decyduje się do niego wprowadzić na jedną noc.

6. Noc oczyszczenia: Anarchia

Noc oczyszczenia, to czas, kiedy są dopuszczalne wszystkie zbrodnie, to także czas, gdy można dokonać zemsty albo wyrównać rachunki, nie ponosząc żadnych konsekwencji. Grupa ludzi jest zmuszona do walki o przetrwanie, gdy od godziny 19.00 na ulice wychodzą ludzie żądni krwi.

Człowiek z łomem w ręce

7. Naznaczony

To historia opowiadająca o małym chłopcu, który w wyniku upadku z drabiny zapada w śpiączkę. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, iż wchodzi on w ten sposób do świata umarłych. Rodzina chłopca nękana licznymi nieszczęściami, stara się wyjaśnić dlaczego od momentu przeprowadzki mają do czynienia z niewytłumaczalnymi zjawiskami i wszystko wskazuje na to, że chłopiec ma z tym wiele wspólnego.

8. Prometeusz

Jeden z głośniejszych filmów ostatnich lat, opowiadający o wyprawie badawczej w poszukiwaniu początków ludzkości. Wkrótce wyprawa przeradza się w walkę o przetrwanie. Horror w wydaniu sci-fi, choć dla niektórych z horrorem może nie mieć wiele wspólnego, mimo wszystko jest warty obejrzenia.

9. Słodkich snów

Jest to film opowiadającym o z pozoru zwykłym dozorcy, który pilnie wypełnia swoje obowiązki aż do momentu, gdy do kamienicy, w której pracuje wprowadza się piękna kobieta, wówczas zachowanie mężczyzny ulega drastycznej zmianie.

10. Pozwól mi wejść

Nękany przez kolegów chłopiec przechodzi trudne chwile, czego nie ułatwiał mu wcale rozwód rodziców. Wkrótce poznaje on tajemniczą dziewczynkę, z którą się zaprzyjaźnia. Nie mija jednak wiele czasu, gdy w mieście zaczyna dochodzić do tajemniczych i makabrycznych morderstw.

2 KOMENTARZE

  1. Chętnie obejrzę kilka z zaproponowanych filmów, ostatnio mam problem ze znalezieniem fajnych filmów więc ten artykuł spadł mi z nieba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here