Strona główna Moda

Jak wybrać płytki do łazienki, aby długo były modne?

434
0
płytki łazienkowe duże

Remont łazienki jest dużym wyzwaniem aranżacyjnym, wystrój domowego spa towarzyszy nam przez wiele lat. Jak dobrać płytki do łazienki, aby były długo modne?

Płytki do łazienki – aktualne trendy

Trendy w aranżacji wnętrz nieustannie się zmieniają, obowiązująca moda wpływa na nasze zakupowe decyzje. Na czasie są płytki nowoczesne, białe, błyszczące i strukturalne, nadają łazience ponadczasowego szyku i elegancji. Jeżeli planujesz urządzić łazienkę w tradycyjnym stylu, a oko najbardziej cieszą minimalne rozwiązania dobrze postawić na jasne kafle. Ponadczasowe rozwiązania zawsze idą w parze z aktualnymi trendami i nigdy nie wychodzą z mody. Płytki do łazienki w klasycznym stylu i aranżacjach możesz przejrzeć na bellamica.pl, wyszukasz tam harmonijne koncepcje dopasowane do Twojego gustu.

W wielu łazienkowych kompozycjach architekci stawiają na siłę kontrastu, zestawienie bieli i czerni na ścianach i podłodze pozwala wyczarować wnętrze o charakterystycznym wyrazie. Na czasie są nadal płytki łazienkowe cementowe, z dużą ilością wzorów. Liczne desenie oraz bogata kolorystyka dają możliwość stworzenia oryginalnej przestrzeni. Wykorzystując takie płytki warto zachować umiar, aby aranżacja stwarzała niepowtarzalne wrażenie dobrze ozdobić nimi jedynie podłogę lub tylko jedną ścianę.

Czym kierować się w wyborze płytek do łazienki?

Wybierając materiały, które zagoszczą w Twojej łazience kieruj się, przede wszystkim swoim gustem i upodobaniami, ponieważ najważniejsze jest indywidualne poczucie estetyki. Pamiętaj, że moda szybko przemija, a płytki będą Ci służyły przez wiele następnych lat.

Z uwagi na wilgoć łazienka jest wymagającym w urządzaniu pomieszczeniem, dlatego zwróć uwagę na jakość kafli. Ważne są nie tylko walory estetyczne, ale specyfikacja techniczna materiałów. Kupuj produkty o niskim współczynniku nasiąkliwości, zapobiegniesz w ten sposób odpadaniu płytek pod wpływem wody i pary. Nie bez znaczenia jest wysoka klasa odporności na zabrudzenia oraz na środki chemiczne, ponieważ łazienkę czyścisz zazwyczaj silnymi detergentami.

Wybierając płytki łazienkowe na podłogę zwróć uwagę na ich ścieralność, najbardziej odporne są modele klasy III. Pamiętaj również o zasadach bezpieczeństwa i postaw na płytki antypoślizgowe, unikaj na podłodze płytek szkliwionych, które zachlapane wodą stają się bardzo śliskie.

Jak dobrze dopasować płytki do łazienki?

Kolor, wzór i formę płytek musisz dobrać do rozmiaru pomieszczenia, ponieważ odpowiednio dopasowane mogą optycznie powiększyć wnętrze. W łazience niewielkich rozmiarów połóż jasne płytki rektyfikowane, są mechanicznie obcięte lub mają zeszlifowane boki. W połączeniu z minimalną fugą stwarzają niepowtarzalne wrażenie.

W większych łazienkach możesz postawić na ciemne płytki w rozmiarze XXL, nadają pomieszczeniu elegancji i wykwintności. Dobrze pamiętać o zasadzie wydzielania przestrzeni, dzięki różnym płytkom na ścianie możesz podzielić łazienkę na strefy, jedna dekoracyjna ściana sprawia, że wnętrze nie jest nudne i banalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here