Strona główna Dom i Rodzina

Gdzie nad morze z dzieckiem, czyli kłopot każdego rodzica

506
2
Dziecko na plaży

Wakacje z dzieckiem to bardzo poważna sprawa, ponieważ mając zamiar się gdzieś wybrać, trzeba przede wszystkim myśleć o nim, o jego potrzebach, bezpieczeństwie oraz rozrywkach, które będą w stanie go zainteresować. Na co powinno się zwrócić uwagę i czym pamiętać, gdy decydujemy się na wyjazd, szczególnie nad morze?

Jak spędzić wakacje z dzieckiem?

Wakacje to wymarzony czas dla każdego i kojarzy się przede wszystkim z odpoczynkiem, zebraniem nowych sił, wspaniałą zabawą oraz zwiedzaniem nowych miejsc. Wszystko się jednak zmienia, gdy pojawia się dziecko i wtedy w pierwszym momencie plany wakacyjne muszą najpierw zostać odłożone, a gdy już nasz berbeć podrośnie, wszystko zaczyna się kręcić wokół niego. Gdziekolwiek postanowimy wyjechać, nasze decyzje oraz miejsca, które wybieramy muszą być podporządkowane tej małej istocie. Morze to jedno z najczęściej wybieranych przez turystów miejsc, jak jednak dostosować się w tym przypadku do dziecka, jakie miejsce wybrać, by była to dobra zabawa zarówno dla rodziców, jak i maluchów?

Czym kierować się planując wakacje z dzieckiem?

Nasze wakacyjne tempo podporządkowane jest tempem naszych dzieci. Należy więc zapomnieć o szalonych wycieczkach, jak wtedy, gdy jeszcze dzieci nie było. W dodatku trzeba pamiętać, że dzieci interesuje coś zupełnie innego, niż nas, osoby dorosłe, mają inne potrzeby i zupełnie inne upodobania. Najlepiej jest zrezygnować z wycieczek zagranicznych, polskie morze powinno wystarczyć, a wyjazd za granicę, w dodatku z małym dzieckiem może być kłopotliwy i przynieść więcej problemów niż przyjemności. Nasz Polski Bałtyk może zaoferować wiele, trzeba tylko umieć szukać.

Cienie rodziny na plaży

Na co zwracać uwagę wybierając plażę?

Czystość plaży i spokój są gwarancją udanego wypoczynku z maluchem. To chyba jedna z najważniejszych kwestii, jaka może zaprzątać nasze myśli i trzeba tu zaraz dodać – czyste plaże. Nikt nie lubi poruszać się wśród śmieci i o ile my sami za tym nie przepadamy, to już zwłaszcza dzieciom nie powinniśmy tego fundować. Zabawy w piasku to doskonała rozrywka dla dzieci, czysty teren jest więc podstawą. Budowy zamków i tworzenie fortów to doskonała zabawa nie tylko dla maluchów, ale i tych starszych, to także doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu. Do tego trzeba dodać wspólne spacery po plaży, zbieranie muszli i gonienie mew. Ważne jest również to, by panował spokój, liczne tłumy zalewające piaszczyste plaże nie sprzyjają odpoczynkowi, podobnie jak tętniące do późnych godzin nocnych życie w mieście. Warto wcześniej zrobić rozeznanie i kierować się raczej do mniejszych miejscowości.

Jakie miejscowości wypoczynkowe nad morzem wybrać?

Wiele kurortów oferuje teraz noclegi dla rodzin z dziećmi, a obiekt, w którym się zatrzymamy powinien być dobrze ogrodzony, by dziecko nie mogło samo wyjść i się zgubić, ważne też, by było to miejsce o mniejszym natężeniu ruchu. Dobrze jest również, gdy kurorty oferują place zabaw oraz inne rozrywki przeznaczone dla dzieci, by w razie niekorzystnej pogody mogły się czymś zająć. Jest kilka miejscowości, w których warto się zatrzymać, choć można także polegać na poczcie pantoflowej i samemu się dowiadywać czy w danym mieście są odpowiednie warunku dla rodzin z małymi dziećmi.

Do jakich miast warto się wybrać? Wśród często podawanych wymieniane są: Świnoujście, Międzywodzie, Dziwnów, Mrzeżyno, Karwia, Darłówko, Trzęsacz, jak również Sopot, dla tych, którzy wolą jednak miejsca bardziej tętniące życiem. Przeważają więc małe miejscowości, w którym możemy liczyć na spokój, czyste plaże oraz kurorty z udogodnieniami dla dzieci. Dobór odpowiedniego miejsca, jest gwarantem udanych wakacji dla całej rodziny.

2 KOMENTARZE

  1. w Ustce byliśmy z maluchem. Promenada doskonałe miejsce do spacerów dla rodziców z maluchem. Plaża szeroka równie przyjazna dzieciom.

  2. Co do tych małych miejscowości to się zgodzę, są jednak lepsze, ale duże miasta też złe nie są. Ja byłam w Kołobrzegu i nie mogłam narzekać, choć tak, było dość tłoczno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here