Strona główna Biznes

Finanse w sieci – popularne strony internetowe o finansach

627
1
wrzucanie pieniążka do skarbonki

Finanse to coś, co decyduje o poziomie naszego życia. Niektórym niestety trudno ogarnąć tę dziedzinę, na szczęście z pomocą przychodzi internet. Jest wiele stron w sieci, za pośrednictwem których ci bardziej obeznani w temacie dzielą się swą wiedzą, spostrzeżeniami i radami z tymi mniej wtajemniczonymi. Stron takich, jak te pięć przykładowych, o których przeczytacie poniżej.

1. Jak oszczędzać pieniądze?

Ten serwis powstał, by pomóc tym, którzy mają problemy ze swoim domowym budżetem. Głównym celem i myślą przewodnią jest, by zacząć wydawać swoje pieniądze z rozsądkiem i dzięki temu ograniczyć niepotrzebne wydatki.

Znajdziemy tu i inne, równie ważne dla naszej sytuacji finansowej kwestie, na przykład porady, jak wyjść z długów i jak się postarać o dobrą emeryturę. Są tu też artykuły pomocne przy rozliczeniu podatku.

Ale żeby domowy budżet był w dobrej formie, nie wystarczy ograniczyć się do robienia oszczędności. Trzeba też je pomnażać – i o tym również traktuje ta strona. Znajdziemy tu teksty poświęcone przeróżnym metodom zarabiania.

Dowiemy się więc, jak zbić pieniądze na YouTube, jak inwestować w nieruchomości, zarabiać na afiliacji (czyli polecaniu usług i produktów), a nawet jak prowadzić własną firmę lub… wydać książkę dzięki metodzie self-publishingu. Oprócz tego możemy też przeczytać o sposobach zmotywowania się do pracy – bo wiadomo, że lepsza praca to większe zarobki.

moneta w dłoni

2. Forbes.pl

Ten serwis poświęcony jest tematyce biznesowej. Pokazuje nam, na czym można zarobić, zarówno poprzez bezpośrednie porady jak i liczne opisy przypadków tych, którym się to udało. Jak się dzięki tej stronie okazuje, zarobić można niemal na wszystkim – na pieczeniu, fitnessie, książkach, kuchni czy…. nostalgii za PRL. Na Forbes.pl możemy przeanalizować takie przypadki i zobaczyć, co zadecydowało o sukcesie danego biznesu.

Szczególnie pomocne rady znajdą tu ci, którzy prowadzą już swoją własną działalność. Dowiedzą się jak być dobrym szefem. Jakie dobrać narzędzia rekrutacyjne, by znaleźć odpowiedniego pracownika. Jakie są najczęściej popełniane błędy PR-owe w przypadku promocji firmy. I co trzeba zrobić, by nie tylko zdobyć, ale i utrzymać przy sobie klientów.

3. WP Money

To najpopularniejszy w naszym kraju portal poświęcony finansom i biznesowi. Pozwala na bieżąco obserwować rozwój gospodarki. Dla zainteresowanych giełdą jest to nieocenione źródło najświeższych informacji, które mogą śledzić nie tylko dzięki artykułom, ale i licznym wykresom.

Ale nie tylko gracze na giełdzie znajdą tu coś dla siebie. Dzięki temu portalowi można łatwo porównać oferty kont osobistych, lokat, pożyczek i kredytów. Znajdziesz tu też cenne porady finansowe (możesz się na przykład dowiedzieć, jak walczyć o należne ci odszkodowanie).

banknoty w ręce

4. Finanse Bardzo Osobiste

Ten blog prowadzony jest przez Marcina Iwucia, autora poradnika „Jak zadbać o własne finanse”. Jest to obszerna baza wiedzy o finansach, wybrana Blogiem Roku 2014 w kategorii blogów specjalistycznych i firmowych.

Poruszane zagadnienia są niezwykle ciekawe i często zagłębiają się w świat finansów od strony zwykłego, codziennego życia. Dowiesz się więc oczywiście jak oszczędzać i w co inwestować, ale oprócz tego też jak pogodzić sukces zawodowy z osobistym.

Poznasz najważniejsze finansowe zasady i skuteczne metody wyznaczania celów i realizowania ich (jak osiągać więcej przy mniejszym nakładzie pracy). Zgłębisz pozafinansowe czynniki, które mogą ci przeszkadzać w pomnażaniu majątku – bo czasem to kwestia twojego nastawienia. Dowiesz się, ile naprawdę kosztuje cię palenie papierosów, jak rozplanować świąteczne wydatki i na jaki kredyt się zdecydować – a to tylko niektóre z poruszanych tu zagadnień.

5. Mybank.pl

Mybank.pl to przede wszystkim wiadomości ze świata finansów. To tu możesz czerpać wiedzę potrzebną, by być na bieżąco. Znajdziesz tu aktualne kursy walut, kupna i sprzedaży wraz z wykresami oraz przydatnym walutowym kalkulatorem.

Jeżeli grasz na giełdzie, również przyda ci się ten portal – są tu indeksy giełdowe wraz z komentarzami.

A każdy zainteresowany określonymi produktami finansowymi, będzie mógł tu porównać poszczególne oferty kont osobistych czy kredytów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here