Strona główna Kulinaria

Czym zastąpić papier do pieczenia? 4 alternatywy dla papieru do pieczenia

120
2
ciastka na papierze do pieczenia

Powoli zbliżają się święta, a to znaczy, że niedługo rozpocznie się sezon na pieczenie ciast. Brak papieru do pieczenia będzie więc sytuacją, do której nie można dopuścić. Jednak w ferworze świątecznych zakupów łatwo jest zapomnieć nawet o tak niezbędnym elemencie. Poniżej przedstawiamy więc 4 alternatywy dla papieru do pieczenia, które można wykonać bez dodatkowych kosztów.

  1. Jak łatwo zastąpić papier do pieczenia folią aluminiową?
  2. Jak zastąpić papier do pieczenia masłem i bułką tartą?
  3. Papier do pieczenia, a papier śniadaniowy
  4. Brak papieru do pieczenia to nie koniec wypieków

Czym zastąpić papier do pieczenia?

Papier do pieczenia jest bardzo potrzebny w każdej kuchni, ale nie znaczy to, że nie da się go zastąpić. Jest to możliwe, ponieważ sam papier do pieczenia jest bardzo prostym produktem. Składa się on najczęściej z rodzaju pergaminu o odpowiedniej gramaturze. Wytrzymałość na wysokie temperatury podczas pieczenia uzyskuje on przez dodanie do jego struktury różnego rodzaju tłuszczów lub silikonu. Dzięki tej prostej strukturze łatwo zastąpić papier do pieczenia innymi alternatywnymi środkami, np. folią aluminiową, mieszanką masła i bułki tartej papierem śniadaniowym czy nawet samym tłuszczem.

1. Jak łatwo zastąpić papier do pieczenia folią aluminiową?

Pierwszą alternatywą dla papieru do pieczenia jest zwykła folia aluminiowa, dzięki swoim właściwością bardzo dobrze zatrzyma ciepło, ochroni wypieki. Najlepiej korzystać z niej, układając jej srebrną stronę w stronę wypieku. Dobrze sprawdzi się ona przy ciastach, jak również pieczeniach.

Przy braku papieru do pieczenia należy jednak pamiętać, że folia aluminiowa jest delikatniejsza i może przywierać do wypieków oraz szybciej się niszczyć.

2. Jak zastąpić papier do pieczenia masłem i bułką tartą?

Kolejnym prostym pomysłem na to, czym zastąpić papier do pieczenia, jest wykorzystanie masła i bułki tartej. Dzięki tej sprawdzonej alternatywie można w bardzo prosty sposób odizolować wnętrze formy od wypieku. Wystarczy jedynie wysmarować masłem formę do pieczenia, a następnie obsypać ją odrobiną bułki tartej. Tym sposobem nic nie powinno przywierać do blachy.

3. Papier do pieczenia, a papier śniadaniowy

Papier śniadaniowy w swojej strukturze podobny jest do papieru do pieczenia. Różnica polega głównie na tym, że papier do pieczenia jest dodatkowo natłuszczony. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przed pieczeniem natłuścić papier śniadaniowy olejem lub masłem, tworząc dobrą alternatywę, która łatwo zastąpi sprawdzony produkt.

4. Brak papieru do pieczenia to nie koniec wypieków

Ostatnią alternatywą dla papieru do pieczenia może okazać się metoda znana dłużej niż on sam. Otóż przed wynalezieniem papieru do pieczenia znaną metodą było smarowanie formy samym tłuszczem. Przy rozważaniu czym zastąpić papier do pieczenia, najstarsza alternatywa, może okazać się tą najlepszą.

Jak więc widać, odpowiedź na pytanie, czym zastąpić papier do pieczenia, może kryć się tuż pod naszym nosem. Folia aluminiowa, bułka tarta i masło, papier śniadaniowy oraz tłuszcz to 4 alternatywy dla papieru do pieczenia, które warto wziąć pod uwagę w sytuacji, kiedy jego brak da się nam we znaki.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here