Strona główna Motoryzacja

Alkomat AL 8000 – zalety profesjonalnego alkomatu

254
0
Kieliszki z piwem

Alkomaty to niewielkich rozmiarów urządzenia, na zakup których decyduje się coraz więcej osób. Wzrasta świadomość wśród kierowców odnośnie spożywania alkoholu i siadania za kierownicą. By upewnić się, czy faktycznie możemy prowadzić, warto dokonać pomiaru, który wskaże wiarygodny wynik. Profesjonalnym urządzeniem, które nam w tym pomoże jest alkomat AL 8000. Czym on się charakteryzuje i jak wybrać odpowiedni alkomat?

Alkomat AL 8000 – czym się wyróżnia?

Alkomat AL 8000 to niewielkie urządzenie, które może być użytkowane zarówno przez specjalistów, jak i amatorów. Znajduje się on w wyposażeniu różnego rodzaju służb, ale można kupić go również na użytek własny. Dzięki niemu samodzielnie można dokonać pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat AL 8000, który znajdziesz na lucann.pl, dokonuje pomiarów z dokładnością do 0,05 promila, natomiast zakres wynosi od 0,00 do 4,00 promila.

Alkomat AL 8000 – dlaczego warto?

Alkomat AL 8000 jest przede wszystkim prosty w obsłudze. Szybko i sprawnie można dokonać pomiaru. Co więc należy zrobić? Wystarczy nacisnąć przycisk uruchamiania urządzenia, moment odczekać aż przejdzie ono w stan gotowości i dmuchnąć w ustnik. Niemal natychmiast na cyfrowym wyświetlaczu pojawi się dokładny wynik stężenia alkoholu. Skąd taka skuteczność? Wszystko dzięki elektrochemicznym sensorze, który jest niezwykle czuły. Oprócz samego pomiaru, osoba korzystająca z alkomatu Promiler AL 8000 zyskuje dodatkowe funkcje jak czas od ostatniego pomiary, ilość dni do kalibracji, zapamiętanie ostatnich pomiarów.

Na korzyść jest też spora ilość możliwych pomiarów. Urządzenie AL 8000 pozwala na zmierzenie stężenia alkoholu ok. 2000 razy. Warto jednak pamiętać o tym, że alkomat należy skalibrować. Zaleca się, by robić to co 1000 pomiarów lub raz na rok. Wśród zalet tego modelu wyróżnia się jeszcze to, że alkomat stale kontroluje czy działa prawidłowo, sprawdza stan baterii i kontroluje przepływ powietrza. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy 10 ustników, darmową kalibrację przez rok od momentu zakupu, etui, baterie, kartę gwarancyjną oraz instrukcję.

Jakie są rodzaje alkomatów?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele alkomatów i to w różnych cenach. Nie wszystkie są niestety wiarygodne. Wyróżnia się alkomaty z sensorem półprzewodnikowym, które należą do najtańszych, ale łatwo w nich o zafałszowanie wyników. Wystarczy, że osoba badana zażyła jakieś lekarstwo lub paliła papierosy. Dużo lepsze są alkomaty z sensorem elektrochemicznym, jak AL 8000. Urządzenia te są wykorzystywane przez policję i inne służby, co świadczy o ich skuteczności. Na wynik badania takim alkomatem nie mają wpływu inne substancje, które znajdują się w wydychanym powietrzu. Dostępne są jeszcze alkomaty z sensorem spektrofotometrycznym. Te są przeznaczone głównie dla służb. Są to urządzenia stacjonarne, oferują wysoką dokładność przeprowadzonych pomiarów, dzięki czemu mogą być użyte jako dowód w sądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here