Facet w kuchni to dla wielu synonim przypalonych garnków, przesolonych potraw i kuchenki, której już nigdy nie będzie można doczyścić. Czy te seksistowskie stereotypy są prawdziwe? W wielu przypadkach oczywiście tak, jednak coraz więcej panów zaczyna swoją przygodę z gotowaniem i niektórzy dochodzą w tym do perfekcji. Powstaje mnóstwo blogów kulinarnych, które zdobywają serca nie tylko płci brzydkiej, lecz również tej pięknej. Sprawdźmy najciekawsze blogi kulinarne prowadzone przez mężczyzn, by się o tym przekonać.
1. Czy istnieje coś takiego jak męska kuchnia?
Męska kuchnia musi być tłusta i pełna mięsa. Tak przynajmniej odpowie większość przechodniów podczas przypadkowej sondy ulicznej. Takie dania rzeczywiście mogą być smaczne, jednak zaprezentowani niżej panowie udowadniają, że potrawy w wykonaniu mężczyzn mogą być smaczne i zdrowe. Często może tu znaleźć dania nie tylko wegetariańskie, lecz również wegańskie. Warto więc rozpocząć naszą kulinarna wyprawę.
2. Facet i Kuchnia
Autorem bloga jest Szymon Kubicki, który z zawodu jest prawnikiem. Porzucił jednak togę dla kucharskiego fartucha i już od kilka lat regularnie wrzuca do sieci przepisy, które podbijają podniebienia internautów.
Znaleźć tu można receptury na dania szybkie, ale smaczne, jak i na wyszukane specjały, do których składniki mogą być czasami wyjątkowo trudne do zdobycia. Warto zauważyć, że od 2014 wszystkie dania są bezglutenowe. Weganie również mogą znaleźć tu coś dla siebie, ponieważ wiele smakołyków jest całkowicie pozbawiona składników zwierzęcych. Szymon Kubicki wydał również książkę z przepisami.
3. Męski wypas
Stronę prowadzi Gabriel Świderek i jak sam o sobie mówi: nie był zbyt dobrym kucharzem dopóki nie wyprowadził się z domu rodzinnego. Początkowo brak dostępu do stałych dostaw jedzenia skłonił go do spożywania posiłków na mieście.
Ostatecznie jednak znalazł się w kuchni i okazało się, że wychodzi mu to całkiem nieźle. Postanowił więc założyć bloga, by pomóc innym samcom odnaleźć się w kulinarnym świecie. Dzięki jego radom można stworzyć bardzo proste dania, które podzielone są dość dobrze kategoriami. Szczególną uwagę zwracają takie zakładki jak „bez laktozy”. Dzięki nim osoby, które borykają się z wszelkiego rodzaju alergiami, znacznie łatwiej dotrą do przepisów, które nie pogorszą ich stanu zdrowia.
4. Gruby wałek
Choć nazwa bloga Karola Kwiatkowskiego może sugerować, że będzie miał tu miejsce jakiś wielki przekręt, to szczerze trzeba przyznać, że „nie ma tu lipy”. Karol zajmuje się przede wszystkim tematem wypieków. Nie wszystkie jednak nazwać można deserami. Jeśli właśnie taki rodzaj jedzenia nam się teraz marzy, to z całą pewnością powinniśmy przejrzeć te wyjątkowe przepisy.
nawet nie wiedziałem, że istnieją męskie blogi kulinarne i teraz dodało mi trochę otuchy, że można mieć inne, samcze podejście do gotowania! 😛 dzięki za przykłady blogów
ej no fajne blogi ! da się nawet coś ugotować z facetem 😉
Faceci są lepsi w kuchni, prawda czy fałsz? Fajne hobby, przyjemne z pożytecznym bo i kobieta ma dobrze z takim facetem.
Gruby wałek? Co za chwytliwa nazwa! Aż zaraz zerknę na tego bloga, bo go nie znam 🙂
Jak facet chce, to i gotować się nauczy. Nawet może mu to dobrze wychodzić, w końcu skądś musi pochodzić stereotyp o tym, że faceci lepiej gotują. Ja nie do końca się z tym zgodzę, myślę, że kobiety lepiej gotują, tylko kiedy robią to codziennie i bez pasji, to wiadomo, że w ich potrawy może wdać się rutyna. A jak mężczyzna ugotuje coś od święta, to wtedy może poszaleć 😉
A mnie się zawsze wydawało, że mężczyźni w kuchni to prawdziwa katastrofa! W mojej rodzinie głównie kobiety wiodły prym jeśli chodzi o gotowanie, a mężczyźni konsumowali i nie wtrącali się do kuchennych klimatów. Ale dobrze, że są faceci, którzy świetnie gotują, fajnie też, że jest coś dla osób z nietolerancją glutenu.