Strona główna Rozrywka

Co robić w zimowe wieczory?

146
1
Kobieta wśród zimowych drzew

Co roku podczas pory zimowej pewnie borykasz się z problemem spędzenia wolnego czasu? Jest wiele rzeczy, które można robić w czasie długich wieczorów, przede wszystkim to moment kiedy możemy z powodzeniem nadrobić kulturalne zaległości i spróbować też czegoś nowego. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i spędź kreatywnie zimowe wieczory.

Słuchanie muzyki – czy jest coś czego jeszcze nie znasz?

W ciągu całego roku jest tyle wydarzeń muzycznych takich jak na przykład wydawanie nowych płyt, że na pewno wiele z nich Ci umknęło. Odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś na bieżąco z muzycznymi nowinkami. Pewnie nie, bo brak ci czasu na …bycie na czasie. Zimowe wieczory są najbardziej odpowiednim momentem, by poszerzyć swoją muzyczną wiedzę. Zatem bierz się do słuchania!

Kobieta slucha muzyki

Czytanie książek – co czytać w zimowe wieczory?

Wdaje się, że brzmi to banalnie, ale takie nie jest – czytanie książek to bardzo rozwijające zajęcie. Czytając poszerzasz wiedzę i możesz także zmieniać punkt widzenia na wiele spraw. Niezależnie od tego czy gustujesz w gatunku fantasy, sensacji, kryminale czy literaturze pięknej, z pewnością wiele pozycji literackich jest w stanie zagospodarować Twój zimowy czas. A czy Twoja wiedza w zakresie klasyki jest dostatecznie duża? Warto zerknąć na takie pozycje jak „Wojna i pokój”, Lwa Tołstoja, książki Aleksandra Dumasa czy „Ziemiomorze” Ursuli Le Guin.

Robienie czegoś z niczego – jak wykorzystasz metodę DIY?

Robienie dekoracji świątecznych, masek karnawałowych, tworzenie własnej biżuterii a nawet konstruowanie mebli to bardzo kreatywne zajęcia. Przede wszystkim stajesz się artystą i wszystko co wyjdzie spod Twoich rak jest prawdziwym dziełem. Jeśli jednak nie masz przekonania do robótek ręcznych, a dekorowanie pomieszczeń nie jest Twoją mocną stroną możesz wybrać inne równie ciekawe zajęcie.

Maraton filmowy czyli obejrzyj to, czego jeszcze nie widziałeś

Nieprzypadkowo tyle miejsca poświęcam w tym artykule kulturze. Zimowe wieczory to czas, kiedy warto odrobić kulturalne zadanie domowe z całego roku. Co zatem obejrzeć? Po pierwsze klasykę lub kino wysokich lotów. Jeśli natomiast jesteś fanem lub fanką kina studyjnego warto wykupić karnet do kina i iść na seanse poświęcone problemom młodego pokolenia, trudnym wyborom, dylematom związanym z tożsamością lub po prostu uczuciom.

Kamera filmowa

Ćwiczenie w domowym zaciszu – co i jak ćwiczyć?

Nie chodzi mi tu wcale o wykupienie karnetu na siłownię. Wystarczy Ci mata do ćwiczeń i płyty z ćwiczeniami gwiazd fitnessu. To dobry sposób by nie tylko zabić rodząca się w nas chandrę zimową, ale także poprawić sprawność i kondycję. Większość z nas kiedy przychodzi okres wiosenny nie może pochwalić nienaganną sylwetką, dlatego wykorzystaj zimowe wieczory na poprawianie sprawności mięśni i rzeźbienie figury.

Wymienione tu sposoby na spędzanie zimowych wieczorów to oczywiście nie wszystkie możliwości zagospodarowania tego czasu. Może jest jeszcze coś co Cię zainspiruje do działania? Warto szukać takich rzeczy, które są dla nas na tyle ciekawe, że pozwalają przetrwać okres zimowy. Ja mam na to swoje ulubione sposoby, które poszerzają się z biegiem lat, dlatego zachęcam do eksperymentowania. Bo kiedy jak nie podczas długich wieczorów?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here