Strona główna Rozrywka

Jak zorganizować koncert w plenerze?

150
0
zespół łzy na scenie
zespół łzy na scenie

Koncerty w plenerze, zwłaszcza w okresie letnim, to ciekawe wydarzenia, które przykuwają uwagę wielu ludzi. A czy zastanawiałeś się może, w jaki sposób organizuje się tego typu eventy na świeżym powietrzu? W dzisiejszym artykule przybliżymy temat organizacji plenerowych koncertów. Zapraszamy do lektury!

Wybór zespołu do plenerowego koncertu

Zanim przejdziemy do kwestii organizacyjnych związanych z plenerowym koncertem, w pierwszej kolejności należy wybrać zespół, który uświetni daną imprezę. Zdecydowanie warto postawić na artystę, który w swoim dorobku ma wiele przebojów i grono oddanych fanów. Przykładem popularnego bandu jest zespół Łzy, których na koncert można zaprosić poprzez oficjalną stronę internetową lzyofficial.pl. Nieprzypadkowo wspominamy właśnie o grupie Adama Konkola. Ich koncerty to zawsze udana zabawa i dużo dobrej energii, czego przykładem są bawiące się i śpiewające tłumy na występach.

Lokalizacja koncertu w plenerze

Jeśli artysta już wybrany, pora na podjęcie decyzji o lokalizacji, w której odbędzie się koncert w plenerze. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić jaką liczbę uczestników dane miejsce jest w stanie pomieścić i czy spełnia wszelkie normy. Często na koncerty w plenerze wybierane są boiska sportowe, parki czy większe place. 

Przestrzeganie przepisów podczas organizacji plenerowego koncertu

Koncert w plenerze wiąże się z dopełnieniem szeregu formalności i przestrzeganiem właściwych przepisów prawa. Jeśli na nasz event planowo może przyjść ponad 1000 osób, wówczas taką imprezę trzeba zgłosić jako imprezę masową. Wniosek taki należy złożyć do właściwego urzędu miasta lub gminy.

Promocja plenerowego koncertu

Organizacja plenerowego koncertu to także wszelkie działania związane z marketingiem i jego promocją. Warto wykorzystać moc internetu i mediów społecznościowych, a także klasycznych metod reklamy, jak plakaty czy ulotki informujące o danym wydarzeniu muzycznym.

Techniczne aspekty koncertu w plenerze

Nie ma co ukrywać, że żadne plenerowe wydarzenie nie może odbyć się bez odpowiedniego technicznego wsparcia. Uczestnicy koncertu muszą widzieć i słyszeć swojego idola, inaczej nie będą się dobrze bawić. Co prawda popularni muzycy najczęściej mają swoje ekipy techniczne, jednak wybierając mniej znanego lub początkującego artystę, warto skorzystać z usług profesjonalnych firm nagłośnieniowych czy oświetleniowych.

Bezpieczeństwo podczas plenerowego koncertu

Nie można również zapomnieć o zapewnieniu bezpieczeństwa, zarówno samym artystom, jak i całej widowni. Wynajęcie profesjonalnej firmy ochroniarskiej, plan ewakuacji i zabezpieczenia na wypadek nagłych sytuacji to absolutne minimum podczas organizacji koncertu w plenerze.

Wydarzenia na świeżym powietrzu są doskonałą okazją do dobrej zabawy, jednak organizacja tego typu eventów wiąże się z wieloetapowymi przygotowaniami. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu tekstowi przybliżyliśmy tę logistykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here