Strona główna Biznes

Jak bezpiecznie przewozić meble? Firma transportowa do przewozu mebli?

590
1
Bezpieczne transportowanie mebli

Jesteś w trakcie przeprowadzki i nie wiesz jak zorganizować transport mebli? A może posiadasz własną działalność związana z branżą meblową i poszukujesz sprawdzonej i rzetelnej firmy transportowej? Sprawdź jak się do tego zabrać.

Jak wygląda transport mebli?

W czasie transportu meble narażone są na uszkodzenia oraz wszelkiego rodzaju obicia. Dlatego zawsze muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczone oraz przewożone w określonych warunkach. Z tego powodu często organizacja transportu na własną rękę nie jest dobrym pomysłem – niezależnie od faktu, czy jest to jednorazowy przypadek (np. podczas przeprowadzki), czy gdy taki transport organizowany jest codziennie. Wtedy z pomocą może przyjść profesjonalna firma transportowa, taka jak fracht.pl, która ma bardzo duże doświadczenie w branży, spełnia wszystkie normy oraz działa zgodnie z ustawą o transporcie drogowym.

Jak przygotować się do przewozu mebli?

Jeśli jesteś w trakcie przeprowadzki, to musisz przygotować meble do transportu. Oczywistym jest, że należy opróżnić je ze wszystkich znajdujących się w nich przedmiotów – inaczej mogą ulec uszkodzeniu, czego pewnie nie chcesz. Warto też zabezpieczyć szafy czy komody, przed zarysowaniami, za pomocą środka do pielęgnacji. Dzięki temu zapewnisz im dodatkową ochronę. Może się też zdarzyć, że konieczny będzie demontaż mebli, aczkolwiek to należy uzgodnić już z wybranym przed Ciebie przewoźnikiem.

Jak zabezpieczyć meble podczas transportu?

Zabezpieczanie mebli powinno przebiegać w trzech etapach: zapewnienie ochrony miejscom szczególnie wrażliwym na uszkodzenia, osłona kantów oraz pokrycie całości folią. Zacząć należy od nałożenia folii bąbelkowej na uchwyty oraz zdobienia – są one szczególnie narażone na obicia. Następnie, przy pomocy styropianu, powinno się osłonić wszystkie kanty. W tym celu warto używać specjalnego styropianu, który jest w kształcie narożnikowych nakładek. Na samym końcu można pokryć cały mebel folią typu strech, która zapewni im ostateczną ochronę.

Ostatni etap transportu mebli

Ostatnim etapem jest umieszczenie mebli w pojeździe. Musi mieć on odpowiednie gabaryty, dlatego dobrze byłoby podać wcześniej firmie transportowej informację o wielkości przewożonego pakunku. Natomiast, gdy jednak zdecydujesz się sam tym zająć, musisz pamiętać, że nie można na siłę upychać mebli w samochodzie. Może wtedy dojść do ich połamania, czy zarysowania.

Czy warto skorzystać z usług firmy transportowej?

Zdecydowanie tak! Pracownicy firm transportowych mają o wiele większe doświadczenie i wiedzą jak należy przewozić meble, by ich nie uszkodzić. A dział logistyczny zajmie się opracowaniem planu transportu tak, aby przebiegał on sprawnie, szybko i bez komplikacji. Dzięki temu, gdy się przeprowadzasz, unikniesz wielu komplikacji i zmniejszysz ryzyko zniszczenia Twojego dobytku. A o korzyściach dla przedsiębiorców nawet nie trzeba wspominać. Transport mebli na tak szeroką skalę lepiej pozostawić firmom transportowym, o czym przekonało się wiele firm stolarskich i salonów meblowych.

1 KOMENTARZ

  1. A czy te firmy transportowe zawsze robią to wszystko od A do Z? Czy np. przygotować meble musimy sami? A jak tak, to gdzie najlepiej kupować wszystkie folie etc.? Te z ikea wystarczą? Sporo pytań, ale jestem przez przeprowadzką i chcę się do tego dobrze przygotować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here