Strona główna Biznes

Z czego słynie marka Nilfisk, jakie produkuje narzędzia?

111
1
Myjka na samochodzie

Firma „Nilfisk” od wielu już lat jest w czołówce producentów urządzeń czyszczących. Duńskie maszyny cieszą się sporą popularnością ze względu na świetną jakość produktów, zastosowane w nich najnowsze technologie i możliwość zastosowania w wielu branżach. Z czego jeszcze słynie „Nilfisk” i jakie urządzenia ma w swoim katalogu?

Historia marki „Nilfisk”

Historia duńskiej firmy „Nilfisk” sięga jeszcze początków XX wieku. Za rok powstania przyjmuje się 1906, kiedy to Peder Andersen Fisker i Hans Marius Nielsen zdecydowali się na połączenie sił i utworzenie wspólnego biznesu, pierwotnie nazwanego od ich nazwisk – „Fisker & Nielsen”. Na początku firma zajmowała się produkcją silników elektrycznych do wentylatorów, wind kuchennych, narzędzi wiertniczych i motocykli. Stopniowo rozszerzano ofertę, już w 1910 roku pojawił się odkurzacz ważący aż 17,5 kg. Szybko opatentowano ten produkt i zupełnie zdominował on produkcję i sprzedaż w firmie. Podsumowano, że do roku 1954 sprzedano aż milion odkurzaczy.

W roku 1989 firma została wykupiona przez NKT Holding. Po kilku latach zmieniła się nazwa firmy będąca połączeniem nazwisk jej twórców, czyli „Nilfisk”. W latach 90. XX wieku firma kilkukrotnie przejmowała inne grupy, w tym „Advance Machine Company”. „Nilfisk” także łączył się z innymi spółkami, jak na przykład „Euroclean”, „Kent”. Na początku października 2017 roku firma została wyodrębniona z NKT Holding i aktualnie działa jako niezależna spółka.

Na początku XXI wieku firma tak się rozrosła, że stała się jednym z największych dostawców profesjonalnych urządzeń czyszczących na całym świecie. Obecnie „Nilfisk” to już nie tylko odkurzacze, lista produktów stale się rozszerza, co można sprawdzić przeglądając katalogi z urządzeniami na koelnerpolska.pl/wsparcie/serwis-narzedzi/sprzedaz-czesci-zamiennych/nilfisk gdzie zostały one szczegółowo przedstawione.

Główna siedziba firmy„Nilfisk” znajduje się w Brondby w Danii. Oprócz tego, na całym świecie znajdują się oddziały sprzedaży, w których można kupić urządzenia czyszczące. „Nilfisk” ma też firmy produkcyjne w kilku krajach, są to głównie Węgry, Niemcy, Włochy, Stany Zjednoczone, Brazylia, Meksyk i Chiny.

Czym wyróżnia się „Nilfisk”?

„Nilfisk” to firma, która od samego początku stawiała na innowacyjne rozwiązania i z tego jest też znana do dzisiaj. Produkty będące w ofercie wyróżniają się najwyższą jakością, precyzją wykonania i zastosowaniem dobrych, trwałych materiałów. Posiadają też niezbędne certyfikaty, świadczące o bezpieczeństwie i przystosowaniu do użytku zarówno w miejscach publicznych, jak i w domach. Nie bez powodu firma ta wciąż jest w światowej czołówce producentów profesjonalnych urządzeń czyszczących.

Odkurzacze produkowane przez „Nilfisk”

„Nilfisk” ma wiele profesjonalnych urządzeń czyszczących, które znajdują zastosowanie w firmach, jak i w domach. Wśród nich są odkurzacze, automaty szorująco-zbierające, zamiatarki, szorowarki, polerki, myjki ciśnieniowe. „Nilfisk” posiada też w ofercie różnego rodzaju detergenty przydatne podczas czyszczenia. Przyjrzyjmy się poniżej czołowym produktom tej duńskiej firmy, czyli odkurzaczom.

Kolaż odkurzaczy Nilfisk

Odkurzacze to topowy produkt marki „Nilfisk”, w końcu to od nich właściwie wszystko się zaczęło i to one spopularyzowały urządzenia czyszczące w Danii i innych krajach. Obecnie odkurzacze można podzielić na te do zastosowań komercyjnych i przemysłowe. Pierwsze z nich dostępne są w wielu postaciach. Mogą to być odkurzacze do czyszczenia na sucho, na mokro czy odkurzacze kolumnowe. Odkurzacze przemysłowe natomiast również mogą być do zastosowań na sucho i mokro, ale też dostępne są urządzenia do stref wybuchowych, do pyłów niebezpiecznych, do olejów i wiór, do pakowania i ścinki itd. Omówmy poniżej wybrane urządzenia „Nilfisk”.

Odkurzacze do zastosowań komercyjnych

Są to urządzenia, które mają na celu ułatwienie firmom sprzątającym zachowania czystości. Niezależnie od tego, jaka jest specyfika czyszczonych pomieszczeń, „Nilfisk” ma urządzenia, które poradzą sobie z każdą powierzchnią. Większość osób, które świadczą usługi sprzątające, pracuje w dzień, czyli wtedy, kiedy w biurach obecni są także inni pracownicy, co powinno mieć wpływ na wybór odpowiednich odkurzaczy. Muszą być one przede wszystkim ciche, wydajne i nie powinny zajmować dużo miejsca, by nie przeszkadzały w biurach.

Firmy sprzątające często sięgają po odkurzacze do czyszczenia na sucho. Są one kompaktowe, wykonane z trwałych, bezpiecznych materiałów, proste w obsłudze i łatwe w manewrowaniu podczas sprzątania różnych powierzchni i zakamarków. Wśród takich urządzeń można wymienić kilka modeli, najbardziej popularne są odkurzacze „Nilfisk” GD 5 Aircraft, GD 1000, VP 930, VP 300 HEPA i VP 600.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także odkurzacze kolumnowe, które są wygodne podczas sprzątania i nie obciążają tak kręgosłupa, ponieważ nie trzeba się do nich mocno nachylać. Dzięki zastosowanym w urządzeniu technologiom i rozwiązaniom (np. obrotowa szczoteczka elektryczna), są one bardzo wydajne i dokładnie czyszczą zabrudzone powierzchnie. Jeżeli chodzi o modele odkurzaczy to popularne są GU 355 DUAL, GU 700A czy VU 500.

Do praktycznych urządzeń można z pewnością zaliczyć kolejny rodzaj odkurzaczy, czyli te do czyszczenia na sucho i na mokro. Zastosowano w nich szereg różnych rozwiązań, by praca z tymi urządzeniami była łatwa i przyjemna. Odkurzacze są proste w obsłudze i w sterowaniu, nie ma problemów z opróżnianiem urządzeń, są odporne na wilgoć i korozję. Z tego modelu popularne są urządzenia MAXX II 35, MAXX II 75, VL 200, czy VL 500-55.

Odkurzacze przemysłowe „Nilfisk”

Odkurzacze przemysłowe głównie używane są w różnego rodzaju fabrykach. To niezbędne urządzenia do zachowania czystości w takich miejscach jak produkcje, laboratoria itp. Muszą one być bezpieczne, wydajne, pojemne i powinny cechować się długą żywotnością maszyny. Wiele jest rodzajów odkurzaczy przemysłowych, wybór uzależniony jest od potrzeb i specyfiki danej branży. Jakie można wyróżnić urządzenia przemysłowe?

Jednofazowe urządzenia do zastosowań na sucho i mokro to jedne z najczęściej wybieranych przemysłowych odkurzaczy. Służą one do ciągłej pracy, zatem wyróżnia je wysoka wytrzymałość i długa żywotność. Urządzenia te nie są duże, można je wręcz określić jako kompaktowe, dzięki czemu łatwo sięgnąć nimi nawet do wysoko lub trudno dostępnych w fabryce miejsc. W zależności od potrzeb, wybrać można różne jednofazowe urządzenia. Te z serii niebieskiej, takie jak AERO 21 czy ATTIX 33, przeznaczone są dla branży motoryzacyjnej, rolniczej i budowlanej, natomiast odkurzacze z serii szarej, jak GM 80P czy S2, znajdą zastosowanie w obiektach typowo przemysłowych.

Wśród profesjonalnych odkurzaczy wyróżniają się także te do stref wybuchowych. Co ciekawe, do fabryk, w których przydatne są takie urządzenia, zalicza się nie tylko te, które w produkcji mają metale lekkie czy tekstylia, ale także płatki śniadaniowe czy cukier. Specjalne odkurzacze mają na celu zapobiegnięcie groźnemu zapłonowi. Modele „Nilfisk” do stref wybuchowych to IVB 7X – Atex 22, CTS-CTT ATEX czy T40PLUS ATEX.

W przemyśle przydatne będą także trójfazowe urządzenia do zastosowań na mokro. Są one przystosowane do ciągłej pracy, dzięki zastosowanym wewnątrz najnowszym technologiom. Odkurzacze te mają zamontowane specjalne dmuchawy bocznokanałowe, które sprawiają, że czyszczenie powierzchni staje się bardziej precyzyjne. „Nilfisk” oferuje w tym zakresie takie urządzenia jak ATTIX 145 & 155, 3907, T40, CTS 22 czy T40W.

Urządzenia do czyszczenia podłóg „Nilfisk”

„Nilfisk” zasłynął nie tylko z produkcji wysokiej klasy odkurzaczy, ale także automatów szorująco-zbierających. Przydają się one szczególnie w halach czy fabrykach, gdzie trzeba wyczyścić duże powierzchnie. Urządzenia tej marki charakteryzują się długą żywotnością, łatwością obsługi, sterowania i bezproblemową konserwacją. Automaty te można podzielić na prowadzone i samojezdne urządzenia szorująco-zbierające.

Oprócz tych automatów, w ofercie „Nilfisk” znaleźć można także zamiatarki. Dzięki zastosowanym w urządzeniach mechanizmom, gwarantowane jest bezpyłowe ściąganie zanieczyszczeń z powierzchni. Co ważne, zamiatarek można używać zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz. Można wyróżnić wśród nich różne rodzaje: ręczne, prowadzone i samojezdne. Wybór zależny jest głównie od potrzeb osób sprzątających, ale i od wielkości magazynów czy fabryk.

Zamiatarki ręczne są łatwe w obsłudze i precyzyjnie zbierają takie zanieczyszczenia jak liście, niedopałki, śrubki itp. Urządzenia prowadzone natomiast są bardzo wydajne, mają sporą zwrotność i można ich używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ostatnie, zamiatarki samojezdne przeznaczone są do utrzymywania czystości na dużych przestrzeniach. Są one przygotowane do ciągłej pracy i są bardzo wydajne.

Myjki ciśnieniowe

Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które stają się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na szerokie zastosowanie. Można ich użyć do mycia elewacji, ogrodzeń, podjazdów, samochodów. Przydatne są także do sprzątania biur, magazynów i fabryk. Wyróżnia się dwa typu myjek marki „Nilfisk”. Pierwsze to myjki ciśnieniowe mobilne, przydatne w życiu codziennym, w motoryzacji, rolnictwie, różnych gałęziach przemysłu. Drugie to stacjonarne myjki ciśnieniowe, które znajdują zastosowanie w miejscach, w których trzeba utrzymać szczególną czystość, np. w przetwórniach czy rzeźniach.

Myjki Nilfisk

Zastosowanie urządzeń „Nilfisk” w różnych branżach

Profesjonalne urządzenia czyszczące mają wiele zastosowań w różnych branżach. Niektórych z nich można używać także w życiu codziennym, mowa tu głównie o mobilnych myjkach ciśnieniowych.

Jeżeli chodzi o konkretne branże, urządzenia „Nilfisk” szczególnym zainteresowaniem cieszą się w motoryzacji. Chodzi tu zarówno o zakłady produkcyjne, jak i warsztaty. Dzięki maszynom do sprzątania, osoby pracujące mają mniej obowiązków i mogą wydajniej pracować w czystym, pozbawionym pyłów, olejów i innych substancji, miejscu. Można więc powiedzieć, że dzięki korzystaniu z takich urządzeń, wzrasta bezpieczeństwo pracowników i klientów.

Urządzenia „Nilfisk” chętnie kupowane są także przez profesjonalne firmy sprzątające. Dzięki zastosowaniu w maszynach nowoczesnych rozwiązań, są one w pełni bezpieczne, ale i komfortowe dla osób, które będą ich na co dzień używać. Urządzenia przystosowane są do ciągłego eksploatowania, a to przez zastosowane technologie, ale i wykonanie z materiałów najwyższej jakości. Maszyny te posiadają niezbędne certyfikaty i zostały zaprojektowane tak, by pobierać jak najmniej wody, prądu i detergentów.

Produkty marki „Nilfisk” polecane są także do przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, czyli tam, gdzie trzeba zachować szczególną czystość i ostrożność. Dlatego też producenci farb, lakierów, nawozów, ale i leków oraz kosmetyków decydują się na sprawdzone, gwarantujące bezpieczeństwo, rozwiązania i wybierają odkurzacze, myjki i urządzenia do mycia podłóg właśnie z „Nilfisk”.

W branży budowlanej również urządzenia czyszczące cieszą się sporym zainteresowaniem. Przydają się one do czyszczenia maszyn, narzędzi i akcesoriów budowlanych z różnego rodzaju zabrudzeń (pył, cement, farby), pomagają w utrzymaniu czystości w miejscach, gdzie prowadzone są prace, można ich użyć także w końcowym etapie budowy, kiedy trzeba już po wykonanych czynnościach posprzątać.

W przemyśle ciężkim także takie maszyny znajdą zastosowanie. Głównie w odlewniach, cementowniach czy spalarniach. Zagwarantują one czystość w miejscu pracy, ale i poprawią bezpieczeństwo, które w tej branży jest bardzo ważne. Podobnie zresztą jak w rolnictwie, gdzie trzeba stworzyć dobre warunki sanitarne, które spełnią rygorystyczne normy. Maszyny czyszczące usprawnią pracę w tej branży, ale też sprawią, że w miejscu pracy będzie bezpieczniej, a to przez usunięcie szkodliwych pyłów, olejów, środków chemicznych i innych zanieczyszczeń, które mogą źle wpłynąć zarówno na zdrowie człowieka, jak i na uprawy czy hodowlę.

Jak widać, profesjonalnych urządzeń marki „Nilfisk” do czyszczenia jest naprawdę wiele. Wszystkie są wykonane z najlepszej jakości materiałów, gwarantują nieskazitelną czystość, wpływają na bezpieczeństwo i usprawniają pracę. Wybór konkretnych urządzeń uzależniony jest od potrzeb, a zastosowanie odkurzaczy, myjek czy zamiatarek, jest niemal nieograniczone.

1 KOMENTARZ

  1. Nie znałem tej marki, ale jak widać, jest jeszcze wiele rzeczy i firm, o których nie ma się pojęcia, albo miało się styczność i nawet się o tym nie wie. Dobrze wiedzieć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here