Strona główna Społeczeństwo

Nitownica akumulatorowa – kiedy, do jakich prac lepsza jest nitownica elektryczna?

242
1
nity-metalowe-konstrukcje

Nitownica to narzędzie, które powinno znajdować się w mieszkaniu każdego majsterkowicza. Sprawdzi się ona przy wielu pracach budowlanych. Warto jednak wiedzieć jakie jej rodzaje wyróżniamy, a także które z nich przydadzą nam się w konkretnych sytuacjach. Przeczytaj i poznaj najważniejsze wskazówki dotyczące nitownicy elektrycznej.

Czym jest nitownica akumulatorowa?

Nitownica akumulatorowa służy do mechanicznego połączenia określonych elementów za pomocą nitów. Te trwałe scalenie różnych materiałów (najczęściej metalowych), sprawdza się tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania technik spawalniczych.

Rodzaje nitownic

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje nitownic do nitonakrętek. Pierwsze z nich to ręczne, które wymagają użycia sporej siły fizycznej. Ten model często wykorzystywany jest do prac modelarskich i artystycznych, a także przy konstrukcjach przestrzennych, np. do łączenia różnych rodzajów osłon. Natomiast nitownice akumulatorowe, które możesz zobaczyć na incop.pl/c25,akumulatorowe, wyróżniają się przede wszystkim tym, że można ich używać w miejscach trudno dostępnych, a także są silniejsze od nitownicy ręcznej. Trzeci typ tego urządzenia, to nitownice pneumatyczne, które cechuje duża energia zaciskowa, dzięki czemu praca wykonywana tą maszyną trwa o wiele szybciej.

Kiedy i gdzie sprawdzi się nitownica akumulatorowa?

Nitownice elektryczne charakteryzują się tym, że są zasilane akumulatorem. W związku z tym nie będą z nich wychodzić żadne kable, które mogłyby nam przeszkadzać podczas prac. Nitownica akumulatorowa najlepiej sprawdzi się na wysokościach oraz w trudno ulokowanych miejscach, gdzie nie mamy dostępu do prądu. Warto także podkreślić, że akumulatory zamontowane w tych urządzeniach są bardzo wytrzymałe, a sam sprzęt jest niezwykle prosty i wygodny w obsłudze.

praca-na-budowie

Wady nitownicy elektrycznej

Nitownica elektryczna jak każdy produkt ma jakieś wady. Można do nich zaliczyć cenę (często wyższą niż nitownicy ręcznej) oraz siłę zacisku słabszą niż w przypadku urządzenia pneumatycznego. Jednak warto zwrócić uwagę, że w porównaniu do nitownicy ręcznej siła ta będzie znacznie większa, a na dodatek praca przy użyciu takiego sprzętu może okazać się dużo wygodniejsza.

Wybór nitownicy ― na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy postawić na komfort wykonywanej pracy, dlatego ważne jest, aby wybrana przez nas nitownica posiadała gumową rękojeść, która sprawi, że będzie się ją lepiej trzymać, a nasza dłoń nie będzie się ślizgać podczas pracy. Przed zakupem warto także upewnić się, czy długość i szerokość części roboczej będą dopasowane do celu, do jakiego zamierzamy używać tego narzędzia. Poleca się także sprawdzić z jakimi nitami może współpracować nasza nitownica (stalowymi, aluminiowymi czy miedzianymi), ponieważ nitonakrętki bywają różne.

nity-nitownica

1 KOMENTARZ

  1. Elektryczne nitownice i w ogóle narzędzia elektryczne zdecydowanie ułatwiają pracę, bo człowiek mniej wkłada wysiłku, przy takim samym, a nawet lepszym efekcie i o to powinno chodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here